چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۵:۴۶
چچ
2KjZh9ix2Ycg2q/Zitix2Yog2KfYsiDYuNix2YHZitiqINis2KfZhdi52Ycg2KfZhNmF2LXYt9mB2Yog2K/YsSDYsdin2LPYqtin2Yog2KrZiNiz2LnZhyDYp9ix2KrYqNin2LfYp9iqINio2YrZhiDYp9mE2YXZhNmE2Yog2YXYtNmH2K8g2KfZhNix2LbYpyjYuSk=

در بازدید جمعی از مدیران شهری از جامعه المصطفی مطرح شد ؛

بهره گیری از ظرفیت جامعه المصطفی در راستای توسعه ارتباطات بین المللی مشهد الرضا(ع)

در راستای توسعه ارتباطات بین المللی مشهد الرضا (ع) و مدیریت شهری با سایرشهرهای جهان، نایب رییس شورا و رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر از جامعه المصطفی العالمیه خراسان رضوی بازدید و با رییس نمایندگی جامعه المصطفی دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالح رییس نمایندگی جامعه المصطفی استان در این بازدید که با حضور حجت الاسلام والمسلمین منصوریان، رییس کمیسیون فرهنگی و مهدی ناصحی، نایب رییس شورای اسلامی شهر به همراه حجت الاسلام و المسلمین مهدی مقامی مشاور شهردار در امور دینی و روحانیان و سید ناصرنعمتی رییس مرکزاطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری مشهد انجام شد، گفت: حضور 2500 دانشجو و طلبه خارجی از 50 کشور جهان ظرفیت خوبی را در اختیار جامعه المصطفی مشهد قرارداده است.

وی اضافه کرد: با توجه به سیاست های شورای شهر و شهرداری مشهد برای توسعه ارتباطات فرهنگی، این ظرفیت خوب می تواند به تحقق بهتر این سیاست ها کمک کند.

رییس نمایندگی جامعه المصطفی خراسان رضوی با بیان اینکه کار ما تعلیم و تربیت در حوزه بین المللی است، اظهارکرد: می توانیم در حوزه فرهنگی و اجتماعی و در امور بین الملل به شهرداری مشاوره بدهیم، تا شهرمشهد به مرکز فرهنگی جهان اسلام تبدیل شود.

صالح تصریح کرد: جامعه المصطفی العالمیه دارای تعداد زیادی دانش آموخته در سراسر جهان است که این موضوع می تواند ظرفیت خوبی جهت توسعه ارتباطاات بین المللی شهرداری مشهد با سایر شهرهای جهان باشد.

وی ادامه داد: پیشنهاد می کنیم تعدادی از معابر به نام مشاهیر جهان نامگذاری و پارکی تحت عنوان پارک بین الملل برای معرفی فرهنگ های مختلف جهان به ویژه جهان اسلام، با استفاده از ظرفیت طلبه ها و دانشجویان خارجی جامعه المصطفی اختصاص داده شود.

رییس نمایندگی جامعه المصطفی خراسان رضوی افزود: همچنین این آمادگی را داریم تا در حوزه ترجمه و برقراری ارتباط شهرداری مشهد با 50 دانشگاه جهان و سایر حوزه ها با مدیریت شهری، همکاری داشته باشیم.

نشست شهرداران شهرهای عضو سازمان شانگهای

مهدی ناصحی نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد الرضا(ع) نیز در ادامه این بازدید، گفت: شعار شورای شهر در دوره ششم «مشهد الرضا(ع) جهان شهر برکت و کرامت» است؛ زیرا نگاه ما به مشهد با توجه به وجود مضجع نورانی امام رضا(ع)، جهانی است.

وی افزود: حضرت رضا(ع) امام گفت وگو، علم، مهربانی و.. هستند که ما به دنبال ترویج این صفات در شهر هستیم و بهترین ظرفیت برای تحقق این امر به ویژه در حوزه بین المللی جامعه المصطفی و مراکزی مانند آن است.

نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهدالرضا(ع) تصریح کرد: مشهد باید در حوزه گفت وگو در جهان شاخص شود که آمادگی داریم، دراین حوزه از ظرفیت های جامعه المصطفی استفاده کنیم.

ناصحی با اشاره به عضویت ایران در سازمان شانگهای خاطرنشان کرد: این یک رویداد بزرگ است که قصد داریم از این ظرفیت برای برگزاری نشست شهرداران شهرهای عضو سازمان شانگهای در شهر مشهد و گسترش ارتباطات بین المللی مشهد با این شهرها استفاده کنیم که در این مسیر نیز جامعه المصطفی می تواند به شهرداری کمک کند.

وی اضافه کرد: یکی از چالش هایی که شهر مشهد با آن روبرو است؛ تمایل کم سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این شهر است که آماده ایم برای تقویت سرمایه گذاری از ظرفیت ارتباطات بین المللی جامعه المصطفی در این حوزه نیز استفاده کنیم.

نسخه شفا بخش ما توسعه امور بین الملل است

حجت الاسلام والمسلمین حسن منصوریان رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرمشهدالرضا (ع) نیز در ادامه با بیان اینکه هرچه در کار به پیش می رویم می بینیم که نسخه شفا بخش ما توسعه امور بین الملل است، اظهار کرد: توسعه روابط بین الملل هم در بخش فرهنگی و هم اقتصادی می تواند بسیار تاثیر گذار باشد .

وی تصریح کرد: با توجه به وجود مضجع شریف امام رضا (ع) در مشهد این شهر خاستگاه دلدادگان حضرت است؛ لذا شعار شورای ششم «مشهدالرضا(ع) جهان شهر برکت و کرامت» در نظر گرفته شد و برهمین اساس پایه گذاری تمام سیاست های ما در این دوره، حول توسعه ارتباطات بین المللی به ویژه کشورهای اسلامی خواهد بود.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی مشهدالرضا(ع) افزود: با توجه به این موضوع بهترین ابزار برای تحقق این سیاست ها، استفاده از ظرفیت های جامعه المصطفی است .

منصوریان گفت: شورای شهر و مدیریت شهری مشهد آمادگی کامل دارد تا در چهارچوب سیاست جهان شهری مشهد که منطبق با ظرفیت های جامعه المصطفی است، با این مجموعه همکاری کند.

آماده استفاده از ظرفیت های جامعه المصطفی هستیم

حجت الاسلام و المسلمین مهدی مقامی مشاور شهردار در امور دینی و روحانیان نیز در این بازدید، اظهارکرد: هویت اصلی شهر مشهد علی بن موسی الرضا(ع) است و امام رضا (ع) یک شخصیت بین المللی هستند؛ لذا باید هر ظرفیتی در مشهد وجود دارد در این راستا به کار گرفته شود.

یکی از سیاست های شهرداری مشهد در این دوره توسعه ارتباطات بین المللی با سایر کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلامی است .

وی افزود: جامعه المصطفی با دارا بودن تعداد زیادی طلبه و دانشجوی خارجی از سراسر جهان ظرفیت بسیار خوبی برای تحقق این سیاست دارد که آماده همکاری دوجانبه در این راستا با تشکیل کارگروهی مشترک هستیم.

استفاده از ظرفیت شبکه رسانه ای دانش آموختگان جامعه المصطفی در خارج از کشور

همچنین در ادامه این بازدید، سید ناصر نعمتی، رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مشهد نیز گفت: هفته گذشته جلسه ای با مرکز ارتباطات بین المللی جامعه المصطفی برگزارشد که در ادامه آن، مقدمات تدوین برنامه ای عملیاتی را برای همکاری دوجانبه با توجه به تاکیدات شهردار جهت توسعه ارتباطات بین المللی شهرمشهد را آماده خواهیم کرد.

وی افزود: سه اقدام فوری درحال حاضر مد نظر است، نخست استفاده از ظرفیت شبکه رسانه ای که دانش آموختگان جامعه المصطفی در خارج از کشور با آن در ارتباط هستند است که به سرعت پیگیر عملیاتی شدن آن هستیم.

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری مشهد تصریح کرد: نکته دوم توجه به عملیاتی شدن اقدامات در بحث خواهرخواندگی شهرها با مشهد است، زیرا مبارک تر از اعلام خواهر خواندگی استفاده از ظرفیت خواهر خواندگی و تعریف اقدامات موثر در این راستا است که در این زمینه از ظرفیت های جامعه المصطفی استفاده خواهیم کرد.

نعمتی در خصوص اقدام سوم نیز افزود: همچنین در نظر داریم تا نشست شهردار مشهد با طلبه ها و دانشجویان جامعه المصطفی از 50 کشور جهان را برگزار کنیم که این نشست برای تبادل نظر در خصوص گسترش ارتباطات بین المللی به زودی برگزار خواهد شد.

مجید خبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5761319796244
Qt: 1.3620641231537