چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۶:۴۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2K/YsdioINmF2LPYp9is2K8g2KjZhyDYsdmI2Yog2KjZiuKAjNiu2KfZhtmF2KfZhuKAjNmH2Kcg2KjYp9iyINi02K8=

در راستای پویش گرمای همدلی؛

درب مساجد به روی بی‌خانمان‌ها باز شد

معاون اجتماعی و مشارکت‌ های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: پس از شروع به کار گرمخانه های شهرداری و شروع ساماندهی شهروندان بی‌خانمان و کارتن‌خواب ها تحت عنوان گرمای همدلی، تعدادی از مساجد برای اسکان شبانه این افراد اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، عقیل قدرتی ضمن اشاره به فعالیت پنج گرمخانه در نقاط مختلف شهر، بیان کرد: به دلیل برودت هوا و شدت گرفتن سرمای ناشی از بارش باران و برف، همچنین طبق دستور شهردار مشهد مبنی بر اولویت قرار گرفتن اسکان موقت افراد بی‌خانمان، تعدادی از مساجد برای پذیرش آنان اعلام آمادگی کردند.
وی افزود: تاکنون تعدادی از مساجد و مراکز فرهنگی، به پویش گرمای همدلی به رسم همسایگی پیوسته، از امشب پذیرای شهروندان بی‌خانمان خواهند بود. همچنین امکانات استحمام، پذیرایی، کمک‌های اولیه و لباس گرم در این مکان‌ها برای پذیرایی از این شهروندان مهیا شده است.
معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری تاکید کرد: مسجد امام سجاد (ع) واقع در مفتح ۳۰ و مسجد فقیه سبزواری واقع در سی‌متری طلاب، از اولین مساجدی هستند که درب خود را به روی شهروندان بی‌سرپناه در شب‌های سرد سال باز کرده و آماده خدمت رسانی شده‌اند.
قدرتی خاطرنشان کرد: از شهروندان گرامی تقاضا داریم در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب، مکان حضور آنان را به سامانه ۱۳۷ اعلام کرده تا اقدام لازم جهت استقرار این عزیزان به محل‌های اسکان موقت و گرمخانه انجام شود.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.88621266682943
Qt: 0.40130949020386