چهارشنبه, ۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۲۰:۵۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2YXZhti02Kcg2YXYs9in2KbZhCDZiCDZhdi02YPZhNin2Kog2KfZhdix2YjYstmH2Iwg2YHYp9i12YTZhyDar9ix2YHYqtmGINin2LIg2YLYsdii2YYg2KfYs9iq

مشاور شهردار در امور دینی و روحانیون و دبیر شورای عالی فرهنگی مطرح کرد؛

منشا مسائل و مشکلات امروزه، فاصله گرفتن از قرآن است

مشاور شهردار در امور دینی و روحانیون و دبیر شورای عالی فرهنگی گفت: اینکه امروزه بسیاری از مشکلات اجتماعی در جامعه بروز و ظهور دارد به این دلیل است که از مسایل دینی فاصله گرفته ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام و المسلمین مهدی مقامی در نشست با مسئولان فرهنگسراها و بخشهای فرهنگی و دینی شهرداری مشهد که با حضور شهردار مشهد الرضا علیه السلام برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اشکالات جدی درحوزه اخلاق و معنویت، فاصله گرفتن از عمل به قران است؛ اگر قران را می فهمیدیم و به آن عمل می کردیم این مشکلات رخ نمی داد.

وی افزود: مقام معظم رهبری می فرمایند قران پاسخ به تمام سوالات زندگی را می دهد، اینکه امروزه بسیاری از مشکلات اجتماعی درجامعه بروز و ظهور دارد به این دلیل است که از مسایل دینی فاصله گرفته ایم.

مشاور شهردار در امور دینی و روحانیون و دبیر شورای عالی فرهنگی بیان کرد: موضوع نماز در میان مردم کمرنگ شده و ما باید آن را تقویت کنیم و در حال حاضر ارتباط مردم، قران با عترت را از طریق فرهنگسرای قرآن و عترت و موضوع ارتباط مردم با مردم را از طریق فرهنگسرای عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر پیگیری خواهیم کرد.

مقامی با اشاره به اینکه چهار رکن اسلام و شاخص جامعه اسلامی نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: اگر بنا داریم براساس منویات مقام معظم رهبری حرکت کنیم، باید در مسیری که ایشان تعیین کرده اند حرکت کنیم.معنویت و اخلاق اجتماعی از کلید واژه های فرمایشات ایشان است؛ لذا ما در مرکز امور دینی بنا را بر این گذاشته ایم که رابطه مردم با خدا، مردم با ولی خدا ومردم با مردم را تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: ما باید در کنار بارگاه علی بن موسی الرضا علیه السلام همانگونه که خواست ایشان است، فکر و عمل کنیم. افتخار میکنیم در شهر علی بن موسی الرضا علیه السلام کسی زمام امور را در دست گرفته که در فعالیت های امر به معروف و نهی از منکر وبرنامه های فرهنگی فعالانه مشارکت داشته است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 3.245681921641
Qt: 3.8519670963287