پنجشنبه, ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۰۸:۲۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2LHYs9in2YTYqiDZgdix2YfZhtqv2LPYsdin2YfYpyDZg9i02YEg2Ygg2b7YsdmI2LHYtCDYp9iz2KrYudiv2KfYryDZh9in2LPYqg==

در اختتامیه جشنواره خبرنگار محله مطرح شد؛

رسالت فرهنگسراها کشف و پرورش استعداد هاست

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: یکی از رسالت‌های فرهنگسراها کشف استعدادهای محلی و پرورش این ظرفیت‌ها است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل‌زاده در اختتامیه جشنواره خبرنگار محله، اظهار ‌کرد: یکی از رسالت ‌های فرهنگسراها در حوزه تخصصی، مثل فرهنگسرای رسانه، جلب و جذب استعدادهای محلی در مجموعه مناطق مختلف شهری و معرفی آنان به نهادهای تخصصی است.

وی افزود: خبرنگار کسی است که دغدغه‌ ها و مشکلات جامعه را با ظرافت و حساسیت و بدون هرگونه سوگیری به مسئولین و کسانی که در زمینه‌ های مختلف دارای جایگاه هستند، می رساند؛ در واقع کار حرفه ‌ای یک خبرنگار این است که با دقت نظر و نقد منصفانه موجب اصلاح رویه‌های نادرست شود.

شهیدان صارمی و آوینی الگوهای خبرنگاری و خط مشی رسانه ها هستند

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: کسانی که علاقه ‌مند به این حرفه هستند باید حتما الگوهایی در زندگی کاری برای خودشان انتخاب کنند، شهید صارمی و شهید آوینی دو الگو در این عرصه هستند که می تواند خط مشی خبرنگار و اصحاب رسانه را به درستی مشخص کنند.

اسماعیل‌ زاده تاکید کرد: در این عرصه نیاز است که علاقه‌مندان در ابتدا استعداد یابی شوند و بعد پرورش بیابند، خوشبختانه توجه مناسبی به این حوزه در برنامه‌های فرهنگسراها شده و اتفاق افتادن همین رویدادها،‌ ما را در مسیر استعدادیابی و شناسایی قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: امیدوارم این فرهنگسرا محفلی برای کسانی که به حوزه رسانه و فرهنگ علاقه دارد، باشد و پرورش استعدادها در این حوزه‌های تخصصی صورت بگیرد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7742206255595
Qt: 1.6337480545044