پنجشنبه, ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KjYstix2q/Yqtix2YrZhiDZgdi22YrZhNiqINmH2LEg2KzYp9mF2LnZhyDZgdix2YfZhtqvINmD2KrYp9ioINmIINmD2KrYp9io2K7ZiNin2YbZiiDYp9iz2Ko=

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

بزرگترین فضیلت هر جامعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: بزرگترین فضیلت هر جامعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و در تلاش برای ارتقای این فرهنگ بزرگ هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در مراسم نکو داشت هفته کتاب و کتاب خوانی برگزار شد، ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی پیشران سرمایه اجتماعی است و امید داریم در سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نسبت به این موضوع اقدامات جدی تری صورت بگیرد.

وی افزود: بزرگترین فضیلت هر جامعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و در تلاش برای ارتقای این فرهنگ بزرگ هستیم.

گام دوم انقلاب توام با کتاب است

در ادامه حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، ضمن تبریک ایام هفته کتاب به فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: باتوجه به اینکه برگزار کننده این جلسه مدیریت شهری است، توجه همه فعالان کتاب را به این نکته جلب می کنم که گام دوم انقلاب توام با کتاب است به این معنا که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، وظیفه فعالان حوزه فرهنگی و عرصه کتاب و کتابخوانی، توجه جامعه به کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه است، به همین دلیل همه باید به سمت تربیت شهروند کتابخوان حرکت کنیم.

وی افزود: همه افراد فعال در این حوزه به نوعی باید در مسیر تربیت شهروند تراز گام دوم انقلاب گام بردارند زیرا یکی از دغدغه های جدی مقام معظم رهبری در این سال ها، موضوع کتاب و کتابخوانی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اینکه به عنوان یک کنشگر فرهنگی معتقد هستم که حال و روز کتاب خوب است، بیان کرد: ما باید کتاب های خوب را، خوب معرفی کنیم تا مردم کتاب خوان شوند، یکی از رسالت های ما این است که ضمن خواندن کتاب، آن را به نحو احسن به دیگران معرفی کنیم.

سبزیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه می‌توانند در فضای مجازی به تولید محتوا مشغول شوند بنابراین بهتر است در عصر تکنولوژی با فضای مجازی آشتی کنیم و برای سطح آگاهی به فضای مجازی و برای عمق علم به کتاب مراجعه کنیم.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0232392946879
Qt: 0.54908490180969