پنجشنبه, ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2KfYsiDZhtin2LTYsdin2YYg2YPYqtin2Kgg2K3Zhdin2YrYqiDZg9mG2K8=

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

شهرداری از ناشران کتاب حمایت کند

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از شهرداری درخواست کرد تا حمایت بیشتری از ناشران داشته باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام حسن منصوریان در مراسم نکو داشت هفته کتاب و کتاب خوانی ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: خداوند کتاب را به عنوان ابزار هدایت معرفی می کند و از نظر اصل و اصالت، کتاب حال انسان ها را خوب می کند که این امر سبب حل بسیاری از مشکلات اجتماعی می شود.

وی افزود: شهر ما در زیرپوست خود تقریبا شهری خشن است؛ شهری که آمار نزاع های خیابانی بالایی دارد، شهری که براساس رعایت نکردن حقوق دیگران ماهانه 700 نفر براثر تصادف معلول یا فوت می کنند و شهری که کودک کار دارد، حال خوبی ندارد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خطاب به معاون شهردار و رییس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، بیان کرد: از شما توقع داریم از ناشران حمایت بیشتری کرده و فضای عرضه کتاب را با اقداماتی همچون برگزاری نمایشگاه های موقت، استفاده از ظرفیت فروشگاه های شهرما، استفاده از ظرفیت قطار شهری و بوستان ها افزایش دهید زیرا اگر حال مردم خوب باشد، نیاز به صرف هزینه های میلیاردی برای رفع مشکلات اجتماعی نیست.

منصوریان با اشاره به وجود نسل های مختلف، خاطرنشان کرد: فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی باید کتاب‌های خوب را معرفی و رسالت خود را به نحو احسن انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه به نظر بنده بوستان ها مناسب فضای خانواده ها نیست، گفت: از شما درخواست می کنم فضای کتاب و کتاب خوانی را پاک نگه دارید و ما نیز در شورای اسلامی شهر مشهد مقدس از این موضوع حمایت می‌کنیم.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8273906707764
Qt: 1.6662647724152