پنجشنبه, ۲۷ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۲۷
چچ
2YHYudin2YTZitiqINiv2LEg2K3ZiNiy2Ycg2YbYtNixINmD2KrYp9ioINio2Kcg2KrZiNis2Ycg2KjZhyDZiNis2YjYryDZhdi02YPZhNin2Kog2YHYsdin2YjYp9mGINin2YrZhiDYrdmI2LLZhyDYrNin2Yog2KrZgtiv2YrYsSDYr9in2LHYrw==

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

فعالیت در حوزه نشر کتاب با توجه به وجود مشکلات فراوان این حوزه جای تقدیر دارد

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به مشکلات موجود در حوزه نشر کتاب بر تقدیر از اقدامات فعالان این حوزه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل زاده در مراسم نکو داشت هفته کتاب و کتاب خوانی، اظهار کرد: مقصود از برگزاری این مراسم ابتدا به جهت اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی، تاکیدات مقام معظم رهبری به عنوان الگوی حوزه کتاب و کتابخوانی و تقدیر از فعالان این حوزه است.

وی افزود: حقیقتا در این شرایط سخت اقتصادی و مشکلات گریبان گیر این حوزه اعمم از گرانی کاغذ و موضوعات مختلف، لازم است در اینگونه مراسم ها از فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی که در این مسیر فعالیت می کنند، تقدیر و تشکر شود.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: از جمله اقدامات سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در ایام هفته کتاب و کتابخوانی و در طول سال می توان به اکران شهری و فضاسازی شهری، برگزاری مسابقه بزرگ «محله من»، تجهیز کتابخانه ها و مراکز عمومی، کارگاه «مادران قصه گو» و «جشن کتاب» در مساجد و محلات اشاره کرد.

اسماعیل زاده خاطرنشان کرد: 13 فرهنگسرا از 22 فرهنگسرای شهرداری مشهد شامل فرهنگسرای شهیدان بختی (واقع در فرهنگسرای شهرزیبا و ایمن)، کتابخانه شهید بابارستمی (واقع در فرهنگسرای غدیر)، کتابخانه شهید محمدرضا خاوری فر (واقع در فرهنگسرای امت)، کتابخانه حاجی حسنی کارگر (واقع در فرهنگسرای قرآن و عترت)، کتابخانه شهید سید طاهر موسی (واقع در فرهنگسرای انقلاب اسلامی)، کتابخانه شهید حججی ( فرهنگسرای ترافیک)، کتابخانه شهید محمود سالاری (واقع در فرهنگسرای رسالت)، کتابخانه شهید محمد اسدی ( فرهنگسرای فناوری و رسانه)، کتاب شهیده مهری زارع (واقع در فرهنگسرای حجاب) و کتابخانه شهید جعفر کارگر راضی (واقع در فرهنگسرای نصرت)، دارای کتابخانه هستند همچنین هشت قرائت خانه در مراکز پیرامونی شهر شامل قرائت خانه جواهری، بسیج، آلاله ها، ایمان، قائم، بهمن، شهید آوینی و جوادیه ایجاد شده است.

امانت بیش از 13 هزار جلد کتاب توسط شهروندان از کتابخانه های شهرداری مشهد

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 13 هزار و400 جلد کتاب در اختیار شهروندان به عنوان امانت قرار دارد، اضافه کرد: تعداد کل عناوین کتاب ها 44 هزار و 497، تعداد کل موجودی کتاب ها 101 هزار 100 جلد و تعداد کل اعضای کتابخانه ها 23 هزار و 11 نفر است. همچنین تعداد کل عناوین کتاب موجود در قرائت خانه ها 28 هزار جلد، تعداد کل موجودی کتاب ها در این بخش 31 هزار و 500، تعداد کل اعضای قرائت خانه ها 9 هزار و 700 نفر، تعداد اعضای فعال قرائت خانه ها دو هزار 200 نفر و تعداد کتاب های در دست امانت در این بخش نیز هزار و 800 مورد است.

گفتنی است که انتشارات بوی شهر بهشت ذیل سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری فعالیت می کند و تاکنون 408 عنوان کتاب، پنج حلقه فیلم، 29 هزار مورد تیراژ محصولات فرهنگی و ... منتشر کرده است همچنین 46 هزار و 332 مورد محصول فرهنگی توسط این انتشارات در سطح شهر توزیع شده و بیش از 22 هزار و 120 جلد در 839 عنوان محصول فرهنگی در حمایت از ناشران و نویسندگان توسط این انتشارات خریداری شده است.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.412539323171
Qt: 1.1083998680115