شنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۵۵
چچ
2LHZiNmK2YPYsdivINi02YjYsdin2Yog2LTYtNmFINmF2YbYt9mC2Ycg2YXYrdmI2LHZiiDYp9iz2Ko=

رویکرد شورای ششم منطقه محوری است

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در نشست روسای ادارات فرهنگی اجتماعی مناطق سیزده‌گانه که با حضور معاونان فرهنگی و هنری، اجتماعی و مشارکت‌ها و سرپرست معاونت سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی و روسای ادارات فرهنگی و اجتماعی مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد در منطقه چهار برگزار شد، تاکید کرد: نگاه مدیریت شهری در حال حاضر منطقه محور و فرهنگی است.

نشست روسای ادارات فرهنگی اجتماعی مناطق سیزده‌گانه با حضور معاونان فرهنگی و هنری، اجتماعی و مشارکت‌ها و سرپرست معاونت سلامت و تربیت بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی و روسای ادارات فرهنگی و اجتماعی مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد در منطقه چهار برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل‌زاده معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد در این نشست، نگاه مدیران منطقه را نگاهی فرهنگی عنوان و تصریح کرد: جای خرسندی است که مدیران چنین نگاهی دارند و بر همین مبنا مسیر تعامل با این مناطق بسیار خوب پیش خواهد رفت.

وی اظهار کرد: به دلیل منطقه محور بودن قرائت خانه، باید با برنامه‌ریزی کامل، تمام موارد از امور مالی تا حوزه اجرا به منطقه تفویض اختیار شود تا خروجی بسیار مناسبی داشته باشیم.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی در خصوص برنامه‌های ابداعی و نوآورانه، تصریح کرد: روسای ادارات فرهنگی و اجتماعی مناطق می‌توانند با ارایه پیشنهادات خلاقانه مبتنی بر موضوعات شهری و محلی بر اساس سلیقه، آسیب و بافت منطقه در محتواهای هنری مانند طراحی نقاشی دیواری و ... تاثیرگذار باشند.

اسماعیل‌زاده بیان کرد: باتوجه به رویکرد شورای جدید مبنی بر منطقه محوری لازم است مناطق با جدیت طرح‌ها و برنامه‌های خود را با این نگاه پیش ببرند و خوشبختانه نگاه این شورا و شهردار نگاهی فرهنگی است که این باعث بهبود امور می‌شود.

مشارکت شهرداری مشهد هدفمند، معنادار و مشخص باشد

در ادامه نشست نیز عقیل قدرتی معاون اجتماعی و مشارکت‌ها سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه مشارکت شهرداری مشهد باید هدفمند، معنادار و مشخص باشد، گفت: با تدوین آیین‌نامه مشارکت‌ها و با رویکرد منطقه محوری این امر محقق می‌شود.

وی اظهار کرد: 370 مجموعه که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعالیت دارند شناسایی شده و قرار است همایشی با حضور تمام این تشکل‌ها در تالار شهر برگزار می‌شود که علاوه بر بیان اهداف، شبکه با عضویت این تشکل‌ها ایجاد می‌شود.

معاون اجتماعی و مشارکت‌ها سازمان فرهنگی اجتماعی رویکرد شورا و مدیریت شهری را اخلاق اجتماعی دانست و تصریح کرد: همایش اخلاق اجتماعی با حضور مسئولین شهری کشوری، معاونان و کارشناسان مناطق هفته آینده برگزار می‌شود که درصدد هستیم کارگروه اخلاق اجتماعی مناطق نیز صورت گیرد.

قدرتی بیان کرد: طرح محله ما پیرو مذاکرات کمیسیون فرهنگی و کارگروه زیر نظر آن با رویکرد جدید گسترده‌تر اجرایی می‌شود به‌طوریکه با تغییر فرآیندها مردمی و محلی شده و تسهیلگر توسط شورای اجتماعی محلات انتخاب می‌شود و با افزایش اعتبار نیز روبرو هستیم.

برنامه ریزی برای اجرای هر چه بهتر گام پنجم پروژه محله

مجید نژادحسین شهردار منطقه چهار نیز در این نشست، اظهار کرد: با انجام اقدامات مختلف توسط اداره فرهنگی و اجتماعی منطقه با مشارکت بالای شهروندان به ارتقای غنای فرهنگی کمک به‌سزایی شده است.

وی بیان کرد: حضور تعداد زیادی از خانواده‌های محترم شهدا در منطقه، حضور و اشتیاق به کمک رساندن و فعالیت بالای شورای اجتماعی محلات، از دیگر دلایل غنای فرهنگی سطح منطقه می‌باشد.

شهردار منطقه چهار به تکمیل اجرای چهار گام پروژه‌های محله ما در این منطقه اشاره و اظهار کرد: در راستای اجرای هر چه بهتر گام پنجم پروژه محله ما نیز برنامه‌ریزی دقیقی انجام شده است.

نژادحسین بهره‌گیری از حضور خانواده‌های محترم شهدای سطح منطقه چهار را بسترسازی مناسبی در اقدامات فرهنگی دانست و افزود: با توجه به سرانه فضای سبز پایین منطقه، ایجاد پاتوق‌های فرهنگی که از درخواست‌های مردمی است فرصتی مناسبی برای شهروندان می‌باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.93410730361938
Qt: 0.4860463142395