شنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINin2YHYstin2YrYtCDYr9mF2KfZiiDZh9mI2Kcg2Ygg2YjYsti0INio2KfYryDZhtiz2KjYqtinINi02K/ZitivINiv2LEg2KfYs9iq2KfZhg==

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی افزایش دمای هوا و وزش باد نسبتا شدید در استان

اداره کل هواشناسی، برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد، افزایش دمای هوا و وزش باد نسبتا شدید، را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با توجه به بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، جوی نسبتا پایدار و آسمانی صاف در اکثر نقاط استان مستقر است، لذا افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق صنعتی و شهرهای بزرگ از جمله در مشهد رخ خواهد داد.

طی روز یکشنبه، گاهی افزایش سرعت وزش باد و افزایش موقتی ابرناکی و به ویژه در نواحی غربی با احتمال بارش هایی خفیف پیش‌بینی می‌شود، انتظار است به تدریج از دوشنبه شب و در روز سه شنبه، استان تحت تأثیر سامانه جوی ناپایدار جدیدی قرار گیرد، ضمن اینکه تا اواسط هفته پیش رو، دمای هوا در سطح استان افزایش می یابد.

طی 24 ساعت گذشته زاوه با کمینه دمای 8- درجه سانتیگراد سردترین و سبزوار با بیشینه دمای 11 درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرستان‌های استان خراسان رضوی بوده‌اند، دراین مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهرستان مشهد به ترتیب 3- و 7 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز شنبه شهرستان مشهد،صاف و غبارآلود در بعدازظهر کمی ابری همراه با باد ملایم پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در گرمترین زمان 14درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به یک درجه سانتیگراد زیر صفر کاهش خواهد یافت.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5834433237712
Qt: 1.3826186656952