شنبه, ۲۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۵
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2LHZiNmG2YXYp9mK2Yog2KfYsiDZg9mE2YrZhtmK2YMg2q/ZhCDZiCDar9mK2KfZhyDYqNmI2LPYqtin2YYg2YjZgdin

اواسط بهمن ماه سال جاری صورت می گیرد؛

رونمایی از کلینیک گل و گیاه بوستان وفا

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد از رونمایی کلینیک گل و گیاه بوستان وفا، در اواسط بهمن ماه سال جاری، خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احمدرضا سلامی با بیان اینکه اعتبار این پروژه دو میلیارد تومان است، اظهار کرد: این پروژه که از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر دارای پیشرفت فیزیکی 95درصدی است که اواسط بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: آموزش و جلب مشارکت آگاهانه شهروندان، در راستای بهبود هر چه بهتر فضای سبز از اهداف مهم راه اندازی این پروژه است.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اشاره به دیگر اهداف راه اندازی این پروژه، تاکید کرد: توسعه مشارکت مردم در راستای بهبود هر چه بهتر فضای سبز و ایجاد علاقمندی در افراد و ارتقای آگاهی آنان در زمینه کاشت و نگهداری گل و گیاه، از دیگر اهداف مهم این پروژه به‌شمار می آید.

سلامی تصریح کرد: این پروژه در جهت ارتقای فرهنگ فضای سبز، کاهش هزینه‌های نگهداری و سهیم کردن مردم در امر نگهداری فضای سبز داخل و حاشیه منازل و ایجاد هسته فضای سبز در مدارس تاثیر به‌سزایی دارد.

وی در خصوص خدماتی که در این کلینیک ارائه می شود؛ افزود: نگهداری از گیاهان و گل های آپارتمانی، آموزش در زمینه، ساخت تراریوم (باغ شیشه ای) نگهداری کاکتوس، تاثیر کاشت گیاهان معطر در فضای سبز خانگی، گل های فصلی و پیازی، پرورش قارچ (دکمه ای و صدفی)، گیاهان دارویی، کاشت درخت و درختچه ها، مبارزه بیولوژیک آفات و بیماری های گیاهی، پرورش آلوئه ورا و سبزیکاری از جمله اقدامات صورت گرفته در این کلینیک خواهد بود.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در این کلینیک شاهد فضایی تحت عنوان مزرعه خانواده و آموزش هستیم، بیان کرد: این مزرعه جهت کاشت و برداشت سبزیجات، گیاهان دارویی و ... در اختیار شهروندان قرار می گیرد و می توانند قسمتی از نیازهای مصرفی خانواده را تامین کند و در تمامی مراحل صورت گرفته آموزش های لازم را ببینند، این فضا در غالب فضای منعطف عمل کرده و به عنوان مزرعه آموزش دارای خدمات فضای آموزشی است.

سلامی با اشاره به فضای دمنوش سرا در این مجموعه، خاطرنشان کرد: این فضا برای ارائه و سرو دمنوش های طبیعی و گیاهی ایجاد شده است و می تواند پتانسیل اقتصادی مجموعه را بالا برده و جاذب جمعیت برای بوستان و مجموعه کلینیک باشد.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4212446212769
Qt: 2.6499547958374