یکشنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۱۸
چچ
2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2KjYs9mK2Kwg2K/YsSDYqNit2Ksg2YjYp9mD2LPZitmG2KfYs9mK2YjZhiDZgtin2KjZhCDYqtmC2K/ZitixINin2LPYqi8g2LPYsdin2YbZhyDZg9iq2KfYqCDYrtmI2KfZhtmKINiv2LEg2LTZh9ixINmF2LTZh9ivINiu2YjYqCDYp9iz2Ko=

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس؛

اقدامات بسیج در بحث واکسیناسیون قابل تقدیر است/ سرانه کتاب خوانی در شهر مشهد خوب است

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: در دوسالی که درگیر ویروس کرونا هستیم، عزیزان بسیجی اقدامات موثری در همه نقاط شهر مخصوصا حاشیه شهر انجام دادند و تلاش آنان در بحث واکسیناسیون قابل تقدیر و تشکر است؛ کما اینکه بسیج باعث رشد و تعالی مملکت بوده و هست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسن موحدیان در سیزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: هفته بسیج مستضعفین که به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شد را گرامی می داریم. این هفته فرصتی برای بزرگداشت جانفشانی ها و ایثار مردمی است که برای سربلندی سرزمین خود از هیچ کوششی فروگذار نکردند و این تصور که بسیج حاصل جنگ تحمیلی است یا انقلاب، تصور باطلی است.

وی افزود: بسیج فهم درست از اتحاد، اراده و اخلاق مسلمانان است. بسیج با ظهور اسلام تبلور و در ملت مسلمان رشد کرده است. در زمان پیامبر (ص) نیز بسیج در جمعیت محدود تری نسبت به ما شکل گرفته است. همچنین بسیج محدود به مرز، کشور، جمهوری اسلامی ایران و خاورمیانه نیست بلکه بسیج مقوله ای جهانی و بین المللی است و در همه عرصه ها اعمم از جنگ سخت و نرم موفق ظاهر شده است.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس بیان کرد: در دوسالی که درگیر ویروس کرونا هستیم، عزیزان بسیجی اقدامات موثری در همه نقاط شهر مخصوصا حاشیه شهر انجام دادند و تلاش آنان در بحث واکسیناسیون قابل تقدیر و تشکر است کمااینکه بسیج باعث رشد و تعالی مملکت بوده و هست.

موحدیان با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم که مسیر رشد و بالندگی هر جامعه به افراد کتابخوان آن بستگی دارد. سرانه کتاب خوانی شهر مشهد نسبت به کل کشور خوب است ولی در مجموع نسبت به کل جهان جالب نیست و امیدواریم با از بین رفتن ویروس کرونا در شورای شهر و کمیسیون فرهنگی اقدامات جدی تری در حوزه کتاب و کتابخوانی انجام شود.

وی اضافه کرد: امروز یادواره قربانیان حوادث ترافیکی است؛ سالانه بالغ بر ۲۰ هزار نفر در جریان تصادفات ترافیکی جان خود را از دست می دهند و کسانی که قطع نخاع می شوند نیز از چرخه اقتصاد خارج می شوند. همه باید تلاش کنیم حوادث ترافیکی را کاهش داده و یکی از راهکار های موثر ورود فرهیختگان و نخبگان در بحث فرهنگسازی است. از کمیسیون عمران و فرهنگی درخواست دارم در آموزش فرهنگ ترافیکی کارهای اثر بخشی انجام دهند.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد ضمن اشاره به دستور رییس جهور مبنی بر لغو محدودیت تردد شبانه گفت: شهر مشهد در شرایط مناسبی قرار ندارد و زدن ماسک باید مورد توجه شهروندان قرار بگیرد تا وارد موج ششم این ویروس نشویم. ما سرمایه های زیادی را از دست داده ایم و هزینه زیادی کرده ایم و امیدوارم هرچه سریعتر ویروس منحوس از بین برود.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2075832684835
Qt: 2.2733442783356