یکشنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۸
طبقه بندی: در آیینه رسانه
چچ
2YXYs9mK2LEg2LPYqNiyINio2Ycg2KjZiNmE2YjYp9ixINmG2YXYp9iyINix2LPZitiv

گسترش مسیر دوچرخه مشهد به 250 کیلومتر در سال 1401؛

مسیر سبز به بولوار نماز رسید

پس از گذشت 10سال از مطالعات مسیرهای دوچرخه در معابر شهر مشهد و با اقداماتی که در چند سال گذشته برای توسعه این مسیرها انجام شده، اکنون شبکه معابر دوچرخه سواری در کلان شهر مشهد به ۲۰۰کیلومتر رسیده است. براساس اعلام مدیر پروژه توسعه حمل ونقل انسان محور شهرداری مشهد، به احتمال زیاد در سال1401 شبکه مسیرهای دوچرخه سواری در مشهد به افق مطالعات، یعنی 250کیلومتر، خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد به نقل از شهرآرا، جمشید جعفری در گفت وگو با شهرآرا با بیان اینکه براساس مطالعات درباره ایجاد مسیرهای دوچرخه، در معابر شهر مشهد باید 250کیلومتر مسیر ایجاد شود، اظهار کرد: خوشبختانه در سال های گذشته اقدامات خوبی برای ایجاد این مسیرها انجام شده است؛ تا پایان سال1399 مسیرهای دوچرخه سواری به 180کیلومتر رسیده است و امسال نیز با اضافه شدن 25کیلومتر دیگر، 205کیلومتر مسیر دوچرخه در کلان شهر مشهد داریم.
وی افزود: امیدواریم با تأمین اعتبارات بتوانیم براساس سند و مطالعات سال1401، وسعت مسیرهای دوچرخه کلان شهر مشهد را به عدد افق طرح، یعنی 250کیلومتر برسانیم.
جعفری تأکید کرد: البته مطالعات ما مربوط به 10سال پیش است و باتوجه به توسعه شهر مشهد، به مطالعات جدید برای توسعه شبکه مسیر دوچرخه سواری نیاز داریم؛ ازهمین رو انجام مطالعات جدید در دست اقدام است و احتمال می رود که در افق بعدی طرح، وسعت مسیر دوچرخه سواری برای کلان شهر مشهد به 500کیلومتر افزایش یابد.
وی ادامه داد: شهر مشهد از نظر وسعت شبکه مسیر دوچرخه سواری پس از شهر تهران، رتبه دوم کشور را دارد، اما از نظر پیوستگی مسیرهای دوچرخه سواری به نوعی ما پیشتاز کشور هستیم.
مدیر پروژه توسعه حمل ونقل انسان محور شهرداری مشهد با تأکید بر اینکه یکی از اولویت های کاری ما در ایجاد مسیر دوچرخه سواری پیوسته شدن این مسیرها به یکدیگر است، افزود: در همین راستا، علاوه بر اجرای مسیرهای دوچرخه براساس مطالعات قبلی، در معابری هم که به تازگی به شهر اضافه شده اند، مانند بولوار نماز، ایجاد مسیرهای دوچرخه سواری با محوریت پیوسته شدن این مسیرها به شبکه مسیرهای دوچرخه سواری شهر را در دستورکار داریم.
وی افزود: در همین راستا اجرای مسیر دوچرخه سواری از پارک خورشید، انتهای بولوار هاشمیه و تقاطع شهید ناصری، در دست انجام است و محورهای بولوار فکوری و پیروزی به میدان شهید کاوه و میدان جمهوری اسلامی نیز وصل می شوند تا درنهایت با اتصال این محورها به مسیر احمدآباد بتوانیم مسیری مستقیم از پارک خورشید تا میدان شهدا برای دوچرخه سواری همشهریان داشته باشیم.
جعفری همچنین درباره جریمه خودروهایی که در مسیرهای دوچرخه پارک می کنند، گفت: هفته پیش دراین باره تصمیم گیری شده و قرار است اعمال قانون خودروهایی که در مسیر دوچرخه پارک می کنند، به صورت آزمایشی در برخی معابر منطقه11 مانند بولوار وکیل آباد، بولوار استقلال و بخشی از بولوار امامت اجرا شود؛ این طرح به احتمال زیاد در این هفته و درنهایت تا 10روز آینده اجرا می شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7718806266785
Qt: 1.6558516025543