یکشنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۲۰
چچ
2LfYsditIMKr2YfZhdiz2KfZitqv2Yog2KfZitmF2YbCuyDYp9is2LHYpyDYtNiv

به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

طرح «همسایگی ایمن» اجرا شد

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از آغاز اجرای طرح «هم‌سایگی ایمن» با هدف ارتقای اخلاق اجتماعی در ساختمان‌های مسکونی و تجاری مشهد از روز یکشنبه 30 آبان‌ ماه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدمجتبی منتظری در تشریح جزئیات این طرح آموزشی، اظهار کرد: «هم‌سایگی ایمن» در راستای انجام فعالیت‌های میدانی و ارائه آموزش‌ به عموم شهروندان با مشارکت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری، سازمان آتش‌نشانی و ادارات فرهنگی مناطق شهرداری مشهد اجرا شد.

وی با بیان اینکه در این طرح ساکنان 200 مجتمع تجاری و مسکونی در سطح شهر مشهد آموزش‌های مربوط به ایمنی و اصول همسایه ‌داری را آموزش می بینند، ادامه داد: این طرح در دو بخش کودکان و بزرگسالان برگزار می شود.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: همواره سعی ما بر این بوده که علاوه بر مسائل همسایه‌داری و اصول ایمنی، همشهریان مشهدی به صورت عملی با خطرات موجود در محل زندگی خود روبرو شوند و راهکار‌های مواجه با این خطرات را بیاموزند.

منتظری با بیان اینکه در این طرح شهروندان به صورت عملی کار با تجهیزات آتش‌نشانی ساختمان را نیز آموزش خواهند دید، اضافه کرد: همچنین در پایان این طرح، یک منشور ایمنی و همسایه‌داری برای ارتقای این فرهنگ در مجتمع‌ها نصب خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز به کار دبیرخانه این طرح در فرهنگسرای «شهر زیبا و ایمن»، تصریح کرد: همچنین مجتمع‌های مسکونی هدف ما توسط ادارات فرهنگی مناطق شهرداری شناسایی شدند و به مرور زمان با مدیران مجتمع از سوی دبیرخانه هماهنگی‌های لازم صورت می‌گیرد.

گفتنی است که شهروندان مشهدی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر عبارت «هم‌سایگی ایمن» را به شماره 30008332 پیامک کرده و در جریان جزئیات بیشتر این طرح قرار گیرند.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9763533274333
Qt: 1.996438741684