یکشنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۵:۰۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2KfYrtmE2KfZgiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDYs9ix2YTZiNit2Ycg2KfZgtiv2KfZhdin2Kog2YHYsdmH2Ybar9mKINio2KfYtNiv

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد؛

اخلاق اجتماعی سرلوحه اقدامات فرهنگی باشد

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: امروزه موضوع ایمنی بسیار اهمیت دارد. همچنین باید در تمامی اقدامات فرهنگی، اخلاق اجتماعی به عنوان سرلوحه در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل زاده در مراسم افتتاحیه طرح هم‌سایگی ایمن، اظهار کرد: در دین اسلام و در مذهبی که از آن پیروی می کنیم، اشاره شده که فردی نزدیک تر از همسایه نیست؛ در این رابطه نیز معصومین تاکیدات زیادی داشته اند.

وی ادامه داد: همچنین زمانی که سبک زندگی ایرانیان را که ملاحظه می کنیم؛ اهمیت مهمان نوازی و ترجیح همسایه‌ به خود نیز در طول تاریخ ما به چشم می خورد.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به توجه شورای ششم به مقوله اخلاق اجتماعی، ادامه داد: باید این مقوله سرلوحه اقدامات فرهنگی ما قرار گیرد.

اسماعیل زاده با اشاره به تغییر سبک زندگی، بیان کرد: امروزه موضوع ایمنی بسیار اهمیت دارد. همچنین نحوه برخورد شهروندان با بحران نیز جز ضروری ترین آموزه های شهروندی است.

وی تاکید کرد: از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد و منطقه ۱۰ در اجرای این طرح تشکر می کنم. در حال حاضر این طرح به صورت پایلوت در منطقه 10 آزمایش شده و بنا داریم آن را به سایر مناطق 13گانه نیز تعمیم دهیم.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد عنوان کرد: امید دارم با اجرای این طرح در فضای شهری، در راستای ارتقا فضای ایمنی گام برداریم و در کنار آن موضوع همسایه داری و اخلاق اجتماعی را نیز دنبال کنیم.

در ادامه نیز سعید اکبریان شهردار منطقه 10 مشهد، با بیان اینکه باید طرح هم‌سایگی ایمن برای سایر مجتمع های سطح شهر نیز انجام شود، اضافه کرد: ما نیز در منطقه به دنبال این خواهیم بود که هیچ پایانکاری بدون اخذ تاییدیه های آتش نشانی صادر نشود.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4139286677043
Qt: 2.6041524410248