یکشنبه, ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ۱۹:۳۶
چچ
2LfYsditIMKr2YfZheKAjNiz2KfZitqv2Yog2KfZitmF2YbCuyDYrtiz2KfYsdin2Kog2YbYp9i02Yog2KfYsiDYqNit2LHYp9mGINix2Kcg2YPYp9mH2LQg2YXZiuKAjNiv2YfYrw==

شهردار منطقه 10 مشهد مقدس؛

طرح «هم‌سایگی ایمن» خسارات ناشی از بحران را کاهش می‌دهد

شهردار منطقه 10 مشهد مقدس گفت: طرح «هم‌سایگی ایمن» آموزش‌های لازم برای مواجهه با هر نوع بحران را در راستای کاهش خسارات جانی و مالی به شهروندان ارائه می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سعید اکبریان در آئین افتتاحیه طرح «هم‌سایگی ایمن» اظهار کرد: امروز مردم به صورت اجتماعی در مجتمع‌های مسکونی ساکن هستند و نیازها و ظرفیت‌های آن‌ها نیز با گذشته متفاوت شده است.
وی ادامه داد: در همین راستا ما در شهرداری بر چند مسئله اصلی مانند ایمنی، سلامت و فرهنگ شهروندی تمرکز کرده‌ایم.
شهردار منطقه 10 مشهد مقدس اضافه کرد: طرح «هم‌سایگی ایمن» به شهروندان در همه رده‌های سنی کمک می‌کند تا در مواجهه با بحران‌هایی مانند زلزله و آتش‌سوزی، خسارات جانی و مالی حداقلی داشته باشند.
اکبریان بیان کرد: شرط لازم برای موفقیت در این طرح این است که مدیران مجتمع آموزش‌های لازم و شیوه استفاده از تجهیزات را بیاموزند و آن را به ساکنان منتقل کرده و از طرفی با تجهیز آپارتمان‌ها، واحد‌های مسکونی ایمنی را ایجاد کنند.
وی افزود: ما نیز در شهرداری آمادگی داریم تا حمایت‌های لازم در حوزه شهرسازی و خدماتی را برای شهروندان و مجتمع‌ها داشته باشیم.
شهردار منطقه 10 مشهد مقدس همچنین درباره مجتمع مسکونی «آفتاب» که به عنوان پایلوت طرح «هم‌سایگی ایمن» انتخاب شده است، گفت: این مجتمع به جهت امکانات و فضای پرشوری که دارد نه تنها در حوزه ایمنی بلکه در سایر حوزه‌های فرهنگی هم می‌تواند به عنوان پایلوت قرار گیرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2640067736308
Qt: 2.3873953819275