دوشنبه, ۰۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۸
طبقه بندی:
  • اخبار مناطق
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2KfZiNmE2YrZhiDYrNmE2LPZhyDYs9iq2KfYryDYqNin2LLYotmB2LHZitmG2Yog2YXYrdmE2Ycg2KLYqNmD2YjZhyDZhdmG2LfZgtmHINmK2YM=

با توجه به نگاه ویژه شورای ششم به بافت های فرسوده برگزار شد؛

اولین جلسه ستاد بازآفرینی محله آبکوه منطقه یک

در سال۱۳۸۴ مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی در خصوص بافت‌های فرسوده در کشور صادر شد که بر اساس آن از میان ۲هزار و ۲۹۲ هکتار بافت فرسوده در مشهد، محدوده محله آبکوه در میان اولویت دارترین مناطق شهری شهر برای بهسازی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، بافت آبکوه با مساحت حدود ۳۰ هکتار در مجاورت بافت های برخوردار شهر مشهد قرار گرفته است که به دلیل فرسودگی و شرایط خاص، امکانات رفاهی، درمانی، ورزشی و... بسیار کمی دارد و سرانه فضای سبز آن نیز بسیار پایین است، پارک خودروها در محل ملک های تملک شده نیز یکی دیگر از معضلات این محدوده است.

در ماه های اخیر و با توجه به تاکید شورای ششم به اهمیت بازآفرینی محلات فرسوده، بازآفرینی این محله به عنوان اولویت در نظر گرفته شده است که جلسه ستاد بازآفرینی نیز در این راستا و با حضور جناب آقای دبیریان رئیس کمیته نظارتی شماره 3 شورای اسلامی مشهد، شهردار و مدیران منطقه یک، مدیر دفتر توسعه آبکوه و مشاور طرح تفصیلی محله آبکوه، برگزار شد.

کورورش باوندی شهردار منطقه یک در این خصوص، اظهار کرد: در این جلسه ضمن ارائه گزارش از اقدامات اجرایی شهرداری در این محدوده، مشکلات موجود و راهکارهای ارائه شده به منظور ساماندهی بافت فرسوده آبکوه بررسی شد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با بررسی راهکارها و اقدامات اجرایی صورت گرفته، شاهد ساماندهی و پیشرفت این محله و در نهایت افزایش رضایتنمدی شهروندان و ساکنان باشیم.

شهردار منطقه یک با بیان اینکه با توجه به اهمیت موضوع بازافرینی محلات فرسوده، اقداماتی در بافت آبکوه انجام شده است، گفت: برآورد اعتباری تجهیز و آماده سازی سرای محله، حفر 30 چاه جذبی و ایمن کردن چاه های جذبی با خرید و نصب 15 سرچاهی بتنی، آسفالت حدود 700 متر مربع با حجم 100 تن آسفالت و ... بخشی از این اقدامات است.

باوندی خاطرنشان کرد: این اقدامات در گام اول بازافرینی این محله انجام شده است و پروژه های جدی تری نیز در گام های بعدی اجرا خواهد شد.

وی یادآورشد: امیدواریم برگزاری جلسات ستاد بازآفرینی دراین محله، موجب رقم خوردن اتفاقات و پروژه های خوبی به نفع شهروندان این محدوده باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5248319307963
Qt: 1.2799212932587