دوشنبه, ۰۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۶
چچ
2b7Yp9mI2YrZiNmGINmH2KfZiiDZgti12Ycg2q/ZiCDYstmF2YrZhtmHINin2LHYqtio2KfYtyDZhdix2K/ZhSDYqNinINi02YbZitiv2YYg2K/Yp9iz2KrYp9mGINix2Kcg2YHYsdin2YfZhSDZhdmKINmD2YbYrw==

دبیر جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد در دیدار با هنرمندان؛

پاویون های قصه گو زمینه ارتباط مردم با شنیدن داستان را فراهم می کند

دبیر جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد گفت: در بخش اصلی مسابقه که در واقع "بین الملل" است، طراحی پاویون های قصه گو را ایجاد خواهیم کرد، پاویون می تواند در اشکال مختلف و در واقع روایتگر یک داستان باشد و روایتگری این داستان از طریق ابزار های مختلف نظیر امکانات سمعی و بصری، فناوری های نوین، آثار هنری، صنایع دستی و... اتفاق بیفتد، با ایجاد این اتفاقات نو و ارزشمند باید شرایط شنیدن، دیدن و خواندن داستان و قصه برای مردم مهیا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یک پسر در دیدار با هنرمندان مشهدی، اظهار کرد: جشنواره امسال در دو بخش نوروزگان و بین الملل برگزار می شود، دراین جشنواره سعی بر استفاده صحیح از هنر هنرمندان داریم.

وی تصریح کرد: رویداد نوروزگان با ترکیب برنامه روتین سال های گذشته با کمی تغییرات در مدل و شیوه اجرا برگزارخواهد شد و بخش بین الملل که بخش اصلی جشنواره است تمام هنرمندان از ایران و سرتاسر جهان می توانند در آن مشارکت داشته باشند.

دبیر جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد تاکید کرد: در بخش تزئینات شهری که در لایه عمومی این جشنواره است، نگاه بر این است که خلاقیت برای تغییر چهره شهر بیش از پیش از سوی هنرمندان در نظر گرفته شود.

یک پسر افزود: سعی بر این است تا از تمامی عناصر شهری نظیر ظرفیت نما، مبلمان شهری و پتانسیل هویتی در قالب تبلیغات خلاق و پارتیزانی که درتمام دنیا کاربرد دارد استفاده کنیم.

دبیر جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد گفت: رویکرد دیگر این است که نازیبایی های شهر را به سمت زیبایی ببریم و شناخت هنرمند از شهر را تبیدل به فرصتی برای تهیه و تولید ایده و در نهایت هنر نماییم، امسال به دنبال تغییر و تحول ارزش آفرین هستیم.

یک پسر خاطرنشان کرد: برای جشنواره امسال از هنرمندان انتظار داریم تا با پیدا کردن مصداق ها در شهر اقدام به تولید ایده و اثر هنری نمایند.

وی تصریح کرد: نوروز 1401 آغاز قرن جدید است و با اعیاد شعبانیه نیز همزمان شده است و بخشی از آثار این جشنواره به این دو موضوع اختصاص داده خواهد شد، ازاین رواز هنرمندان انتظار تهیه و تولید آثار تعاملی هستیم چراکه معتقدیم هنر تعاملی می تواند نحوه زیبایی شهر را دگرگون کند.

دبیر جشنواره بین المللی هنرهای شهری مشهد گفت: در بخش نقاشی دیواری تعدادی از هنرمندان را بر اساس رزومه انتخاب خواهیم کرد ودر بخش آزاد آثار دریافتی را به داوری خواهیم گذاشت، در بخش هنرهای نمایشی و یادمان های نوروزی فعالیتی جدید را تعریف کرده ایم به صورتی که در 15 نقطه "مکان رویداد" برگزار می کنیم.

یک پسر گفت: در "مکان رویداد" نقاطی از سطح شهر را انتخاب می کنیم و هنرمندان بر اساس منظر، ابعاد و ویژگی های مکان باید طرح و آثار خود را ارائه کنند، یعنی المانی که برای نقطه مدنظر ساخته خواهد شد باید بر محور یک داستان بچرخید و هنرمند بر مبنای داستان آن المان را تعاملی و پویا بسازد، همچنین در فضای بیرونی آن المان نمایش خیابانی با تم داستان مذکور به اجرا درخواهد آمد و در بعضی نقاط اجرای سرود مرتبط نیز خواهیم داشت.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0162533124288
Qt: 0.58333706855774