دوشنبه, ۰۱ آذر ۱۴۰۰ ۲۱:۵۸
چچ
2YbZitin2LLZhdmG2K8g2K3Yp9mD2YUg2LTYr9mGINin2K7ZhNin2YIg2K/YsSDYsdmB2KrYp9ix2YfYp9mKINin2KzYqtmF2KfYudmKINmH2LPYqtmK2YU=

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس؛

نیازمند حاکم شدن اخلاق در رفتارهای اجتماعی هستیم

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: آنچه که امروزه به آن نیازمندیم بحث حاکم شدن اخلاق در رفتارهای اجتماعی مانند آپارتمان نشینی و همسایه‌داری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام والمسلمین حسن منصوریان درباره مبحث رعایت اخلاق اجتماعی در طرح «هم‌سایگی ایمن» اظهار کرد: برای زندگی با نشاط و آرام در کلانشهرها مولفه‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از آن‌ها بحث هم‌‌زیستی مسالمت آمیز و همسایه‌داری با معیار اخلاق است.
وی ادامه داد: در این رابطه اگر قانون، حاکم بر رفتارهای اجتماعی باشد، به دلیل دارا بودن ابعاد بازدارنده‌ نمی‌تواند گستره‌ای کامل بر رفتارهای انسانی داشته باشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس اضافه کرد: اگر اخلاق روح حاکم بر رفتار باشد، چنان گستره‌ای دارد که همه شئونات را در برخواهد گرفت و دیگر نیازی به مرجع رسیدگی نخواهد بود.
منصوریان تصریح کرد: با حاکم شدن اخلاق در رفتارهای اجتماعی همراه با معنویت، شاهد زندگی مسالمت آمیز و آرامش مردم در جامعه خواهیم بود.
وی همچنین درباره طرح «هم‌سایگی ایمن» که به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حال اجرا است، گفت: در این طرح شهروندان علاوه بر آموزش راهکار‌های مواجه با خطرات در محل زندگی خود، مسائل همسایه‌داری و اخلاق اجتماعی را فرا خواهند گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.204536596934
Qt: 2.2863447666168