چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • شهرسازی و معماری
چچ
2YXZhdmG2YjYudmK2Kog2LXYr9mI2LEg2b7YsdmI2KfZhtmHINio2LHYp9mKINiz2KfYrtiq2YXYp9mGINmH2KfZiiDYr9in2LHYp9mKINmG2YrZhSDYt9io2YLZhw==

مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد خبرداد؛

ممنوعیت صدور پروانه برای ساختمان های دارای نیم طبقه

مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد از ممنوعیت صدور پروانه برای ساختمان های دارای نیم طبقه خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، قربانعلی شیرازی با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به تفسیر آتش‌نشانی از مقررات ملی مبحث سوم فضای دوربندی شده، باید از مساحت مشمول میان طبقه حذف و از تایید کلیه نقشه های ارسالی خودداری شود.

وی ادامه داد: در این راستا جلسه ای در بازرسی کل تشکیل و در نهایت مقرر شد، کلیه پروانه های صادره قبلی با همان شرایطی که طبق شیوه نامه صادر شده است، باقی بماند و در مقابل اداره کل شهرسازی متعهد شود که از صدور پروانه های جدید با نیم طبقه خودداری کند و شیوه نامه اصلاح شود.

مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین بنا بر این شد که کلیه پرونده هایی که فیش تایید پرداخت شده تا تاریخ ۲۹ آبان ماه را دارند نیز ملاک تسویه و صدور و مورد تایید آتش‌نشانی قرار گیرد.

شیرازی خاطرنشان کرد: علاوه بر این در محاسبه ارتفاع ۲۳ متر ارتفاع تا کف، طبقه آخر ملاک باشد و دخلی به کف ارتفاع نیم طبقه نداشته باشد.

وی با بیان اینکه برای پلاک های واقع در معابر ۶ متر و کمتر هم کلیه پروانه های صادره قبلی طبق شیوه نامه معتبر خواهد بود، عنوان کرد: شهرداری نیز از صدور پروانه در معابر ۶ متر و کمتر با ارتفاع بیش از ۱۵ متر نیز باید خودداری کند.

غزاله شهیدی

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.3458326657613
Qt: 2.4384834766388