چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
  • انتخاب سردبیر
چچ
2LHZiNmG2YXYp9mK2Yog2KfYsiDYs9mI2YXZitmGINiz2LHYr9mK2LMg2KjYp9mG2YjYp9mGINmF2LTZh9iv2Yog2K/YsSDYqtin2YTYp9ixINin2YHYqtiu2KfYsdin2Kog2YPZhdmK2KrZhyDZhdmE2Yog2KfZhNmF2YrZvtmDINmIINm+2KfYsdin2YTZhdm+2YrZgw==

با حضور شهردار مشهد الرضا(ع) انجام شد؛

رونمایی از سومین سردیس بانوان مشهدی در تالار افتخارات کمیته ملی المیپک و پارالمپیک

حضور پررنگ نام آوران مشهدی در ورزش کشورمان روز گذشته و با رونمایی از سردیس طلایه داران بازی های آسیایی بیش از پیش نمایان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ علی باغبانباشی، تیمور غیاثی، میررسول رئیسی، هوشنگ کارگرنژاد و مدال‌آور پارالمپیک کشورمان راضیه شیرمحمدی، پنج مدال آوری بودند که سردیس آنها روز گذشته طی مراسمی و با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدعبدا... ارجائی شهردار مشهد و سیدرضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک و برخی مدیران و رؤسای فدراسیون‌ها و جمعی از قهرمانان و پیش‌کسوتان ورزش ایران زمین رونمایی شد.

در این بین راضیه شیر محمدی اهل مشهدالرضا(ع) و سومین بانوی مدال آور شهرمان است که سردیس او در تالار افتخارات کمیته ملی المیپک و پاراالمپیک رونمایی شده است، نکته حائز اهمیت این است که تاکنون و در کل کشور تنها 6 سردیس از بانوان قهرمان وجود دارد که نیمی از آنها مشهدی هستند.

این سردیس ها حاصل حضور نزدیک به 70 ساله ایران از ابتدای حضور کشورمان در المپیک 1948 است؛ اولین بار در بهمن ماه سال گذشته سردیس بانوی قهرمان مشهدی در بیستمین سال تأسیس کمیته ملی پاراالمپیک و مصادف با میلاد حضرت‌زهرا‌(س) رونمایی شد و همان زمان نیز قرار بود از تندیس دو ورزشکار مشهدی دیگر یعنی زهرا جوانمرد‌ دارنده مدال برنز تیمی تیروکمان در پاراالمپیک لندن و راضیه شیرمحمدی مدال‌آور برنز تیمی تیروکمان در پاراالمپیک لندن رونمایی شود که به‌دلیل آماده‌نبودن تندیس، فقط از این دو ورزشکار پاراالمپیکی تقدیر شد.

10 ماه پس از این مراسم و در مهر ماه امسال سردیس حسین توکلی، علیرضا رضایی، علیرضا حیدری و مسعود مصطفی‌جوکار از مدال‌آوران المپیک و بعلاوه تنها‌بانوی ورزشکار این دوره زهرا جوانمردی، کمان‌دار مشهدی رونمایی و به دلیل آماده نبودن سردیس دیگر‌بانوی ورزشکار مشهدی، راضیه شیرمحمدی حدود 50 روز بعد و در روز گذشته در کنار چهره‌های خراسانی رونمایی شد.

گفتنی است راضیه شیرمحمدی سه سال پیش به دلیل عارضه قلبی در‌گذشت و جوانمرد نیز دوست و هم‌تیمی مرحوم شیرمحمدی بود که سال‌2012 در پاراالمپیک لندن توانست در کنار او به برنز ریکرو تیمی دست پیدا کند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6072680155436
Qt: 1.3766491413116