چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۲۱
چچ
2KrZiNis2Ycg2KjZhyDZhdmG2LjZiNmF2Ycg2YHZg9ix2Yog2YXZgtin2YUg2YXYudi42YUg2LHZh9io2LHZiiDYr9ixINio2K3YqyDZg9iq2KfYqCDZiCDZg9iq2KfYqCDYrtmI2KfZhtmK

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی مطرح کرد؛

توجه به منظومه فکری مقام معظم رهبری در بحث کتاب و کتاب خوانی

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت: در منظومه فکری مقام معظم رهبری به تفکیک سه حوزه تولید آثار خوب و مفید، ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و تبلیغ و نقد کتاب وجود دارد که باید بر آن متمرکز شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان در نشست صمیمی شهردار مشهد الرضا علیه السلام با جمعی از همکاران نویسنده در شهرداری مشهد که با حضور محمد حسین زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و مجتبی منتظری معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: از اقدام ارزشمند شهردار فرهیخته، کتاب خوان و کتاب دوست مشهد تشکر می کنم.

وی افزود: در منظومه فکری مقام معظم رهبری به تفکیک سه حوزه تولید آثار خوب و مفید، ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و تبلیغ و نقد کتاب وجود دارد که باید بر آن متمرکز شویم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به اینکه تولید آثار خوب و مفید، نقش مهم و موثری دارد، بیان کرد: اسلام پرچمدار کتاب و کتاب خوانی است و اگر کتاب خوب را درست معرفی کنیم، تاثیرگذار خواهد بود. همچنین باید به حوزه ترجمه نیز توجه بیشتری شود زیرا در حال حاضر این حوزه مغفول مانده است.

سبزیان خاطرنشان کرد: نویسندگان باید در نگارش آثار خود به نیاز مخاطب نیز توجه کنند. ما از کتاب هایی حمایت خواهیم کرد که سیب سلامت در پشت آن نقش بسته باشد و سبب بهبود زندگی مردم شود.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.6152246793111
Qt: 2.9011023044586