چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱
چچ
2YXYtNmH2K8g2LjYsdmB2YrYqiDYqNin2YTYp9mK2Yog2K/YsSDYrdmI2LLZhyDYs9mI2pjZhyDYr9in2LHYry8g2K/YsSDYrdin2YQg2KjYsdmG2KfZhdmHINix2YrYstmKINio2LHYp9mKINin2YrYrNin2K8g2LTZiNix2KfZiiDYqtix2YjZitisINiv2LEg2K3ZiNiy2Ycg2YHYsdmH2Ybar9iMINmH2YbYsSDZiCDYp9iv2Kgg2YfYs9iq2YrZhQ==

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛

مشهد ظرفیت بالایی در حوزه سوژه دارد/ در حال برنامه ریزی برای ایجاد شورای ترویج در حوزه فرهنگ، هنر و ادب هستیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن تشکر از شهردار مشهد گفت: مشهد ظرفیت بالایی در حوزه سوژه دارد و مفاخر زیادی
در این شهر حضور دارند که می توان زندگی آنها را در قالب داستان، رمان و خاطره منعکس کرد و این کتاب ها به برند مشهد تبدیل خواهند شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد حسین زاده در نشست صمیمی شهردار مشهد الرضا علیه السلام با جمعی از همکاران نویسنده در شهرداری مشهد که با حضور حجت الاسلام علی اکبر سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی و مجتبی منتظری معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد، اظهار کرد: نویسنده دغدغه نوشتن دارد و ناشر باید در ترویج آن تلاش کند. رتبه بندی کتاب ها وظیفه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در حال برنامه ریزی برای ایجاد شورای ترویج در حوزه فرهنگ، هنر و ادب هستیم و همه دستگاه ها باید در این زمینه با ما همکاری کنند.

وی افزود: ماهیت کتاب نخستین چیزی است که آن را به چاپ دوم و سوم اما به دلیل نبود امکانات تبلیغی و ترویجی یک کتاب خوب به درستی معرفی نمی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه متاسفانه ناشران نویسندگان را اذیت می کنند و برزخ پاسخ ناشر را همه نویسندگان به خوبی درک می کنند، بیان کرد: در تلاش برای رفع این مشکل هستیم. خوشبختانه ظرفیت بالایی در حوزه سوژه و در مشهد وجود دارد.

حسین زاده تصریح کرد: در مشهد مفاخر زیادی حضور دارند که می توان زندگی آنها را در قالب داستان، رمان و خاطره منعکس کرد و این کتاب ها به برند مشهد تبدیل خواهند شد. یکی از اتفاقاتی که در غرب مرسوم است، تولید کتاب تجربیات مدیران است و بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ خاطرات و تجربیات خود را در قالب کتاب منتشر می کنند اما این امر تاکنون در ایران رخ نداده و امیدوارم شهرداری مشهد پیشران این موضوع باشد.

وی اضافه کرد: از شهردار مشهد که دارای سابقه خوبی در بحث کتاب و کتابخوانی دارند، تشکر می کنم.

حوریه جمالی پور

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.122150739034
Qt: 2.1788489818573