چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۷:۳۷
طبقه بندی: یادداشت
چچ
2KrZgdmD2LEg2KjYs9mK2KzZiiDZvtmK2LHZiNiyINiu2Lcg2YXZgtiv2YUg2K7Yr9mF2KogLSDZh9in2LTZhSDYr9in2KbZhdmK

تفکر بسیجی پیروز خط مقدم خدمت - هاشم دائمی

بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته‌اند.

تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است؛ پس از گذشت 43 سال از حیات پر برکت انقلاب، نهاد مردمی بسیج و تفکر بسیجی با صلابت‌تر از گذشته در کشور و منطقه نمو پیدا کرده است.
گرامیداشت هفته بسیج، گرامیداشت جانفشانی‌هایی است که نیروهای مخلص و گمنام برای به ثمر نشستن انقلاب انجام داده و خود را فدایی این گفتمان کردند؛ هفته بسیج فرصتی برای زنده نگاه داشتن ارزش‌ها و معرفت بسیجی در میان جوانان شهرمان است.
بسیج مدرسه عشق بوده و عاشقی در مسیر اسلام و انقلاب است که فرد را در این راه قرار می‌دهد، روحیه و تفکر بسیجی در همه عرصه‌های نظام علاوه بر خنثی سازی ترفندها و توطئه‌های دشمنان موجب اقتدار، عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.
این گمان غلطی است که بسیج را تنها به انقلاب و هشت سال دفاع مقدس پیوند دهیم، این در حالی است که بسیج یک تفکر بوده و نیروهای مخلص خدایی در سراسر این پهنه سرافراز بر گردن خود مدال افتخار «بسیجی‌ام» آویخته‌اند. گاه این مدال برگردن سرباز کشور است، گاه بر گردن پزشک، گاه بر گردن معلم و گاه بر گردن خادم مردم و مدیر شهری است که در هر زمان آماده خدمت به همشهریان خود هستند.
درخشش بسیج به عنوان شجره طیبه در تمامی عرصه‌های کشور نمایان است، موفقیت‌های علمی، حفظ امنیت کشور، خدمت رسانی به محرومین، یاری به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان و حرکت در مسیر ساخت واکسن کرونا تنها گذری کوتاه بر اقداماتی است که ما آن را «خدمت» می‌نامیم.
بسیج در نگاه رهبری شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین حدیث عشق می‌دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند؛ حال با این تفکر و روحیه خادم مردم در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد پا به عرصه خدمت به مردم گذاشته و خود را همچون بسیجیان پای کار در روزهای اول انقلاب و سنگر سازان بی سنگر در هشت سال دفاع مقدس می‌بیند.
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی نشانی گرفته‌اند؛ اعضای شورای اسلامی شهر مشهد با همان صفا و خلوص بسیجیان مانوس شده و آمده‌اند که شعار «ما می‌توانیم» را تحقق بخشند.
به عنوان خادم زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) با تاسی از گفتمان بسیج قدم در راهی نهاده شده که حاشیه نشینی و فقر را از چهره شهر زدوده و خمینی(ره) وار پا در عرصه خدمت و رفع معضلات شهر بگذاریم.
قدم نهادن در مسیر خدمت در سایه وحدت، همبستگی و ولایتمداری توام با تفکر بسیجی است که غبار محرومیت از چهره مردم حاشیه نشین شهر می‌زداید، تعهد ما این است که در این راه از هیچ کوششی دریغ نکنیم.
همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند: «یکی از ویژگی‌های بسیجی این است که اهل فهم و صاحب بصیرت و نیز اقدام به موقع و به اندازه است»، این فرموده برای ما نکته کلیدی و تحول آفرین است و مادامی که تفکر بسیجی در امور ما باشد، راه رشد و موفقیت هموار است.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.9913387298584
Qt: 0.49474835395813