چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۲۲:۵۴ ۱۳۸
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • حوزه شهردار
چچ
2LTZh9ix2K/Yp9ixINmG2YHYsSDYp9mI2YQg2LTZh9ixINmIINmG2LLYr9mK2YMg2KrYsdmK2YYg2YHYsdivINio2Ycg2YXYsdiv2YUg2KfYs9iq

شهردار نفر اول شهر و نزدیک ترین فرد به مردم است

هجدهمین شهردار مشهد پس از انقلاب اسلامی بیان کرد: نسبت به ایجاد شغل در مشهد جدی باشید و فکر نکنید ایجاد شغل در مشهد کار شما نیست، ارتباط با سرمایه گذاران را بیشتر کنید؛ این افراد در شهر سرمایه گذاری و اشتغال زایی می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد؛ قاسم تقی زاده خامسی هجدهمین شهردار مشهد پس از انقلاب اسلامی در نشست شهرداران ادواری مشهد با اشاره به تفاوت های فضای جامعه در ادوار مختلف، گفت: امروز جامعه نگران و شرایط آن متفاوت است. مردم نگران خود و آینده فرزندانشان هستند و به امید نیاز دارند؛ زیرا امروزه طبقه متوسط کشور به طبقه فقیر نزدیک شده است.

وی خطاب به شهردار کنونی مشهد و ضمن تبریک به ایشان برای تصدی این پست، افزود: شما نفر اول شهر مشهداید چون با زندگی مردم سر و کار دارید. حتی استاندار و فرماندار و... نیز اینقدر با مردم به طور مستقیم در ارتباط نیستند، باید به هر ترتیبی شده چه از طریق نظرسنجی و چه راه های دیگر، متوجه انتظارات مردم از خودتان بشوید.

تقی زاده خامسی بیان کرد: نباید خودتان را در چارچوب خاصی قرار دهید و از فرهنگ، بهداشت و یا نسل جوان غافل شوید، همیشه مدیرانتان را در اولویت بگذارید تا هر زمان که خواستند، به شما دسترسی داشته باشند زیرا شهرداری موفق است که مدیرش او را دوست داشته باشد.

وی با بیان اهمیت نقش سرمایه داران در شهر بر لزوم ارتباط بیشتر بااین افراد تاکید کرده و گفت: سرمایه داران در شهر سرمایه گذاری و اشتغال زایی می کنند، همچنین نسبت به ایجاد شغل در مشهد جدی باشید و فکر نکنید ایجاد شغل در مشهد کار شما نیست. بیکاری در مشهد نیز مانند کشور بیداد می کند.

تقی زاده خامسی با بیان اینکه مشهد نیارمند اقدامات بزرگی است، اظهار کرد: از مجاوران غافل نشوید زیرا شما ابتدا شهردار آنان هستید و با رای آن ها انتخاب شدید.

بهره گیری از خرد جمعی در شهرداری ضروری است

در ادامه این جلسه عباس امیری پور نهمین شهردار مشهد پس از انقلاب اسلامی، خاطر نشان کرد: زمانی که متوجه فعالیت دوباره نشست ادواری شهرداران شدم، اعلام کردم که اگر آقای ارجائی اعتقاد به استفاده از خرد جمعی و تحریبات دیگران دارد در این جلسه حضور پیدا کنیم زیرا این موضوع اهمیت زیادی دارد.

وی ادامه داد: در زمان فعالیتم در شهرداری وضعیت کشور به گونه ای بود که تحرکات زیادی اتفاق افتاد. در ابتدای کار خود سعی کردم تجربیات افراد با تجربه در مجموعه استفاده کنم چرا که اگر در امور خود از خرد جمعی استفاده کنیم، ضرر نکردیم.

امیری بیان کرد: در شهرداری با توجه به این دیدگاه که خرد جمعی لازم و ضروری است، ابتدا تعدادی از افراد مطلع و آگاه را به عنوان مشاور انتخاب کردم زیرا شهرداری جایی است که (من) جایگاهی ندارد.

آدرس کوتاه شده: