پنجشنبه, ۰۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2K3Yp9mD2YXZitiqINin2K7ZhNin2YIg2K/YsSDYrNin2YXYudmHINmD2KfZh9i0INii2LPZitioINmH2KfZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDYsdinINio2Ycg2K/Zhtio2KfZhCDYrtmI2KfZh9ivINiv2KfYtNiq

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)؛

حاکمیت اخلاق در جامعه کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال خواهد داشت

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود درجامعه، گفت: برای کاهش این آسیب ها باید به دنبال اصلاح نظام ارزشی اجتماعی باشیم و میان نظام‌های اجتماعی، حاکمیت اخلاق برجامعه بهترین نظام تربیتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حجت الاسلام والمسلمین حسن منصوریان در نشست حقوق و اخلاق اجتماعی در مدیریت شهری که با حضور معاون دادستان کل کشور، رئیس اندیشکده جنگ نرم دانشگاه عالی دفاع ملی، معاون رئیس کل دادگستری استان در پیشگیری از وقوع جرم، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و جمعی از اساتید دانشگاه برگزار شد، افزود: هدف از برگزاری چنین نشست هایی اصلاح نظام رفتاری شهروندان براساس ارزش ها و اصول حاکم بر شهر مشهد است.

وی اضافه کرد: مشهد دارای ظرفیت های بسیار زیادی در کنار شرایطی خاص و ویژه است، برای داشتن شهری امن و خوب ابتدا حال مردم باید خوب، مهربانی در آن حاکم و روابط پایدار و براساس عشق و علاقه باشد، اگر توانستیم این مولفه ها را به عنوان مولفه‌های اخلاقی و اجتماعی در شهر ترویج دهیم به دنبال آن بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی نیز پایین خواهد آمد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) تصریح کرد: شهری که روابطش براساس مهربانی و عشق و علاقه به یکدیگر باشد کودک کار نخواهد داشت، زیرا ساکنانش طاقت دیدن وجود کودک کار را نخواهند داشت و این مسئله را حل خواهد کرد.

منصوریان اضافه کرد: شهری که مردمش نسبت به هم علاقه و مهربانی دارند، نزاع های خیابانی ندارد و ساکنانش به حقوق عابران پیاده احترام می گذارند.

وی ادامه داد: شهر اگر براساس مولفه های اجتماعی و اخلاقی مدیریت شود و در آن خانواده محوریت داشته باشد؛ حرمت پدر، مادر و فرزندان نگاه داشته شده و هتک حرمت ها و تک روی ها از میان می‌رود و مشورت وارد اصول زندگی، ازدواج ها و سرمایه گذاری ها می شود که این موجب از میان رفتن بسیاری از پرونده‌های قضائی خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) با بیان اینکه اگر نظام تربیتی در یک شهر ترویج شود، آمار طلاق نیز کاهش پیدا خواهد کرد، خاطرنشان کرد: این مسائل باعث شده تا ما به دنبال اصلاح نظام ارزشی اجتماعی باشیم و میان نظام های اجتماعی حاکمیت اخلاق بر جامعه بهترین نظام تربیتی است.

منصوریان گفت: برهمین اساس به دنبال مهندسی معکوس نظام های تربیتی و بازگشت به نظام های اجتماعی که در دهه شصت برجامعه حاکم بود، هستیم؛ جامعه‌ای که در آن مردم با همبستگی مشکلات خود را حل می کردند و موضوع طلاق میان بزرگترها حل و کار به محاکم کشیده نمی شد و این هدف با حاکمیت اخلاق بر جامعه محقق می شود.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4161520004272
Qt: 1.1368236541748