جمعه, ۰۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۱
چچ
2KrYtNiv2YrYryDZhti42KfYsdiqINmH2Kcg2KjYsSDYrtmI2K/YsdmI2YfYp9mKINmB2KfZgtivINmF2LnYp9mK2YbZhyDZgdmG2YovINi02YbYp9iz2KfZitmKINu327XbsNuwINiu2YjYr9ix2YjZiiDYr9mI2K/YstinINin2LIg2KfYqNiq2K/Yp9mKINiz2KfZhCDYrNin2LHZiiDYqtin2YPZhtmI2YY=

معاون شهردار مشهد خبرداد:

تشدید نظارت ها بر خودروهای فاقد معاینه فنی/ شناسایی ۷۵۰۰ خودروی دودزا از ابتدای سال جاری تاکنون

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از تشدید نظارت ها بر خودروهای سطح شهر مشهد، با فرارسیدن فصل سرما و کاهش کیفیت هوا در این کلانشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در راستای حفظ سلامت زائران و مجاوران امام رئوف(ع)، با شروع فصل سرما و کاهش کیفیت هوا، مدیریت شهری با همراهی معاونت اجتماعی، پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب خراسان رضوی از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی در کلانشهر مشهد جلوگیری می کند.

وی افزود: در همین راستا روزانه ۸ اکیپ گشت ساماندهی و مدیریت آلاینده های زیست محیطی با عنوان "سمام" در سطح شهر به صورت فعال حضور دارند تا از تردد خودروهای دودزا ممانعت کنند.

یعقوبی اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۷۵۰۰ خودروی دودزا در این کلانشهر شناسایی شده، که آمارها نشان می دهد، بالغ بر ۵۲ درصد آنها شامل خودروهایی است که فاقد معاینه فنی بوده اند که پس از رفع نقص مشکل دودزایی آنها نیز برطرف شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه دود خودرو، یکی از مهمترین عوامل آلودگی هوا است و می‌تواند هشدار بزرگی برای سلامت خودرو باشد؛ به همین منظور رانندگان باید با سرویس های به موقع و همچنین رسیدگی منظم، خودروی خود را همیشه در حالت سالم و استاندارد نگاه دارند.

معاون شهردار مشهد تصریح کرد: به منظور تأمین سلامت عمومی جامعه، از تمامی شهروندان تقاضا می شود همکاری لازم را به‌عمل آورده و در صورت مشاهده هر نوع خودروی دودزا با سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری تماس گرفته و موارد را اعلام کنند.

یعقوبی خاطر نشان کرد: با هدف افزایش فعالیت های مراقبتی، تدابیری برای فعالیت پروژه های عمرانی نیز اتخاذ شده است و طی روزهای اخیر دستورالعمل کاهش یا جلوگیری از فعالیت‌های عمرانی تشدیدکننده آلودگی هوا توسط اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد تدوین و به کارفرمایان پروژه های مذکور ابلاغ شده است.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.98989995320638
Qt: 0.49700045585632