شنبه, ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰
چچ
2KjYsdqv2LLYp9ix2Yog2YfZhSDYp9mG2K/Ziti02Yog2KrYudmK2YrZhiDYqtmD2YTZitmBINmI2LbYudmK2Kog2KfZitmF2YbZiiDYr9ixINmF2K3Yr9mI2K/ZhyDZvtmK2LHYp9mF2YjZhiDYrdix2YUg2YXYt9mH2LEg2LHYttmI2Yo=

برگزاری هم اندیشی تعیین تکلیف وضعیت ایمنی در محدوده پیرامون حرم مطهر رضوی

نشست هم اندیشی مدیران شهرداری منطقه ثامن، آستان قدس رضوی و سازمان آتش نشانی با موضوع تعیین تکلیف وضعیت ایمنی و رفع مغایرت های مراکز تجاری خطرآفرین در محدوده پیرامون حرم مطهر رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید فرهاد حجازی شهردار منطقه ثامن با بیان این خبر، اظهار کرد: به دنبال بررسی های صورت گرفته در راستای شناسایی اماکن تجاری پرخطر در منطقه ثامن به منظور اعمال مواد قانونی بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، باهدف حفظ ایمنی و امنیت شهروندان و زائران مشهد مقدس، کانون های خطر آفرین و مجتمع های تجاری فاقد تاییدیه ایمنی از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد شناسایی شدند.

وی ادامه داد: تا کنون بخشی از آنها با پیگیری کارگروه ویژه ایمنی اماکن تجاری شهرداری منطقه ثامن نسبت به ایمن سازی و رفع مغایرتها اقدام نموده اند و برای بقیه واحدهای تجاری نیز اخطاریه‌های لازم صادر شده و در دست پیگیری از مراجع قضایی است.

شهردار منطقه ثامن تصریح کرد: به همین منظور نشست مشترکی با حضور نمایندگان معاونت فنی و مدیریت بهره برداری بازارهای آستان قدس رضوی، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد و شهرداری منطقه ثامن برگزار و به منظور تسریع در تامین ایمنی و حفظ جان شهروندان و همچنین ایمن سازی این اماکن، شیوه نامه ای چند مرحله ای تهیه شد.

وی افزود: این شیوه نامه با اولویت رفع مغایرت های بازار بزرگ مرکزی «فاز ۱ و ۲» و پاساژ فیروزه در چهارراه شهدا، در چند گام تهیه و مقرر شد به صورت چند مرحله ای نسبت به رفع مغایرتها اقدام شود.

حجازی خاطرنشان کرد: در گام اول این شیوه نامه موضوع اجرای سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق (جعبه های آتش نشانی)، نشت یاب گاز، اصلاح حفاظ ها و سیم کشی برق مجموعه های مورد اشاره با قید فوریت در دستور کار قرار گرفت.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8831941286723
Qt: 1.8698647022247