یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۰۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
چچ
2K3YttmI2LEg2YXYudmE2YjZhNin2YYg2K/YsSDYrNin2YXYudmHINio2Kcg2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDZgdi22KfZh9in2Yog2LTZh9ix2Yog2KrYs9mH2YrZhCDYtNmI2K8=

رئیس شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) تاکید کرد؛

حضور معلولان در جامعه با ساماندهی فضاهای شهری تسهیل شود

رئیس شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع) با اشاره به اینکه فضاهای شهری برای حضور معلولان مناسب نیست، گفت: شرایط تردد معلولان(افراد توان‌یاب) در جامعه با ساماندهی فضاهای شهری باید تسهیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسن موحدیان در ابتدای چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهربا اشاره به اینکه 12 آذر روز جهانی معلولان رادرپیش داریم، افزود: باید به نیاز های این افراد توجه ویژه ای داشته باشیم و زمینه حضور بیشتر آنها را در شهر با مناسب سازی هرچه بیشتر فضاهای شهری ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: به همین مناسبت از مدیرعامل جامعه معلولان به عنوان مهمان دعوت کرده ایم تا پیشنهادات و راهکارهای خود را در این راستا در جلسه علنی امروز ارائه دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد الرضا (ع) همچنین در ادامه به ۷ آذر روز نیروی دریایی اشاره و اظهارکرد: استقرار نیروی دریایی در حاشیه دریاها موجی شده کمتر از آن‌ها یاد کنیم اما این درحالی است که دریا دلان نیروی دریایی کشورمان در عملیات مروارید که امروز سالگرد آن است، اقتدار بسیار عظیمی از خود نشان دادند که ایثارگری های این عزیزان جای تقدیر دارد.

موحدیان افزود: همچنین فردا مانور زلزله و ایمنی را خواهیم داشت و براساس آن ایمنی بناها بررسی خواهد شد .

وی،گفت: ایمنی اماکن شهری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد در همین راستا نیاز است در این دوره شورا اقدامات ویژه‌ای در این زمینه انجام دهیم.

حدود ۳۱ هزار معلول در مشهد

محمد ایمانی راد، مدیرعامل جامعه معلولان نیز در ادامه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر مشهدالرضا(ع)، با بیان اینکه جامعه معلولان از سال ۱۳۵۶ راه‌اندازی شده است و حدود ۴۵۰۰ نفر عضو دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلف فرهنگی در جامعه داریم و سعی کرده‌ایم مدافع حقوق اعضا و افراد دارای معلولیت باشیم.

وی اضافه کرد: در ایجاد طرح‌ها مسائل مناسب‌سازی در اجرا دیده می‌شود ولی استاندارد نیست، رمپ وجود دارد ولی قابل استفاده نیست و یا بهسازی‌ها با وجود هزینه بالا امکان استفاده ندارد.

مدیرعامل جامعه معلولان افزود: پیشنهاد می‌کنم در پروژه‌ها از افراد دارای معلولیت دعوت شود تا بررسی کنند و چنانچه ایرادی وجود دارد آن را مطرح و حل کنند.

تصویب لایحه نامگذاری دو معبر فرعی به نام شهدای گرانقدر

در ادامه چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرمشهد الرضا(ع)، لایحه نامگذاری دو معبر فرعی به نام شهدای گرانقدر دردستور کار قرارگرفت و پس از تصویب به شهرداری مشهد اجازه داده شد، نسبت به نامگذاری دو معبر فرعی سطح شهر به نام شهدای گرانقدر به شرح ذیل اقدام کند؛

۱- نامگذاری معبر فرعی پورسینا 50.2 واقع در بلوار حر به نام "شهید علی احمدی قزلق"

۲- نامگذاری معبر فرعی رادان ۲۰ واقع در دلاوران ۶۳ با حفظ شماره به نام "شهید حسین دلشاد"

همچنین طرح انجام مطالعه ایجاد پیاده‌راه‌های موقت در معابر سطح شهریکی دیگر از دستور جلسات امروز جلسه علنی شورای شهر بود که پس از تصویب شهرداری مشهد مکلف شد پیشنهادات اجرایی ایجاد پیاده‌راه‌های موقت در معابر سطح شهر را (با درنظر گرفتن شرایط لازم همچون بافت پیرامونی معبر، وجود معابر جایگزین، امکان انسداد مقطعی، وجود تقاضای عابر پیاده و ...) ظرف مدت ۲ ماه به شورای اسلامی شهر ارائه کند.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9091534614563
Qt: 1.8499095439911