یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۵
چچ
2KfZitis2KfYryDZg9in2LHar9ix2YjZhyDZhdi02KrYsdmDINin2YrYsdin2YYg2Ygg2KfYqtix2YrYtCDYqNix2KfZiiDYs9ix2YXYp9mK2Ycg2q/YsNin2LHZiiDYr9ixINit2YjYstmHINqv2LHYr9i02q/YsdmKINmF2LTZh9iv

به پیشنهاد شهردار مشهدالرضا علیه السلام بررسی شد؛

ایجاد کارگروه مشترک ایران و اتریش برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مشهد

شهردار مشهدالرضا علیه السلام گفت: ما این توانایی را داریم تا هیات های مشترکی، فعال شدن کارگروه گردشگری و فناوری در مشهد را مورد کارشناسی قرار دهند تا از ظرفیت های مشهد بالاخص در حوزه گردشگری استفاده کنیم. زیرا وضعیت مشهد در حوزه گردشگری فوق‌العاده است و تعداد گردشگران داخلی و خارجی که قبل از کرونا به مشهد سفر می‌کردند بسیار زیاد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در جلسه با "ولف دیتریش هایم" سفیر اتریش اظهار کرد: کشور اتریش در مناسبات اروپایی جمهوری اسلامی ایران نقش به سزایی دارد. بیماری کرونا در سطح دنیا دارای آثار اجتماعی اقتصادی بسیار بدی بوده و کشور اتریش نیز از این آسیب‌ها در امان نبود. شهر ما نیز به دلیل ماهیت گردشگری خود دچار آسیب‌های جدی شد.

وی ضمن تشکر از کمک‌های بشردوستانه اتریش مبنی بر اهدا یک‌میلیون دز واکسن، افزود: این‌که صدراعظم شما از اولین مقامات کشورهای اروپایی بود که به رییس جمهور اسلامی ایران تبریک گفت، نشان‌دهنده عمق روابط استراتژیک بین دو کشور است که در گفت‌وگوی تلفنی با رییس جمهور نیز مورد تاکید قرار گرفت و ازاین‌جهت بسیار خوشحال هستم. همان‌گونه که می‌دانید یک نقشه راه اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که ذیل آن هفت کارگروه مشترک تعریف‌شده است. پیشنهاد می‌کنم کارگروه گردشگری و فناوری با موضوع مشهد مقدس در سطوح کارشناسی با همکاری وزارت امور خارجه تشکیل شود و امیدواریم بتوانیم در این عرصه همکاری‌های مشترکی داشته باشیم.

شهردار مشهدالرضا علیه‌السلام بیان کرد: کرونا ویروس در کل دنیا مشکلاتی ایجاد کرده و در ایران نیز 6 پیک کرونایی را پشت سر گذاشتیم. آن چیزی که به کنترل ویروس در کشور ما کمک کرده سه‌نقطه اساسی است. رعایت مردم به دستورالعمل‌های بهداشتی، جان‌فشانی کادر درمان و عزیزانی که از کادر درمان برای کمک به بیماران جان خودشان را از دست دادند و امروز افتخار کشور ما هستند. سوم نیز اهتمام دولت به واکسیناسیون عمومی است.

وی ضمن ابراز امیدواری برای کاهش پاندمی و بازگشت وضعیت نرمال در اروپا و اتریش ادامه داد: امیدوارم دوران بعد از کرونا دوران دوستی، صلح و آرامش در سطح جهانی همراه با اقتصاد پویا باشد. باید تجربه‌های ناشی از کنترل کرونا در دنیا برای آیندگان ثبت و ضبط شود و در عرصه پزشکی و بهداشت نیز به این سطح برسیم که با بروز این‌گونه بیماری‌ها تلفات کمتری در جامعه بشری داشته باشیم.

ارجائی افزود: اکنون دیپلمات‌ها و هیات های مشترک در کشور اتریش در سطح جدیدی از مناسبات در حال گفت وگو هستند. علیرغم اینکه ما در برجام خاطره خوشی از تعهدات اروپایی نداریم اما به اتریش اعتماد داریم و امیدواریم گفتگوهایی که به‌تازگی آغازشده به نتیجه برسد و تعهدات اروپا عملی شود.

شهردار مشهدالرضا ضمن اشاره به کاهش سطح مبادلات طی چند سال گذشته و ابراز امیدواری برای افزایش آن، گفت: نکته اساسی این است که ما تمایل داریم تا توازن تجاری نیز اتفاق بیفتد و سطح صادرات و واردات به عدد قابل قبولی برسد.

وی درباره ایجاد کارگروه گردشگری و فناوری در مشهد نیز متذکر شد: ما این توانایی را داریم تا هیات های مشترکی، فعال شدن کارگروه گردشگری و فناوری در مشهد را مورد کارشناسی قرار دهند تا از ظرفیت های مشهد بالاخص در حوزه گردشگری استفاده کنیم. زیرا وضعیت مشهد در حوزه گردشگری فوق‌العاده است و تعداد گردشگران داخلی و خارجی که قبل از کرونا به مشهد سفر می‌کردند بسیار زیاد بود.

ارجائی ادامه داد: امیدوارم با فعال شدن این کارگروه و انجام کارهای کارشناسی بتوانیم تفاهم‌نامه های خوبی را بین بخش های خصوصی اتریش و تجار و فعالان اقتصادی مشهدی شاهد باشیم.

وی در پاسخ به سوال سفیر اتریش درباره چگونگی کاهش کرونا ویروس در مشهد تصریح کرد: مشهد وضعیت مطلوبی دارد و فعالیت ها به سطح مطلوبی برگشته و محدودیت ها کاهش پیدا کرده است اما همچنان نگران بازگشت کرونا ویروس هستیم. کادر درمان آماده باش است و وسایل نقلیه عمومی با شرایط ویژه در حال خدمت‌رسانی هستند و توصیه‌های بهداشتی برای عموم مردم لازم‌الاجرا است.

شهردار مشهدالرضا در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور سفیر اتریش در مشهد برای وی و هیات همراه در ماموریتی که در مشهد مقدس دارند آرزوی موفقیت کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.1566333770752
Qt: 0.77785778045654