یکشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۵:۲۳
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • دیپلماسی شهری
چچ
2YHYudin2YTZitiqINmF2LTYqtix2YMg2KjYpyDZhdis2YXZiNi52Ycg2YfYp9mKINmB2LnYp9mEINin2YLYqti12KfYr9mKINmF2LTZh9iv

سفیر اتریش در ایران مطرح کرد؛

فعالیت مشترک با مجموعه های فعال اقتصادی مشهد

سفیر اتریش در ایران گفت: از اینکه به همراه کارشناسان و رایزن اقتصادی که شناخت خوبی از مشهد دارند به شهر زیبای شما سفر کردیم، خوشحالم و این فرصت در آینده وجود دارد که با شرکت‌ها و مجموعه‌هایی فعال مشهد در حوزه گردشگری و دینی فعال، فعالیت مشترک داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، ولف دیتریش هایم در دیدار با سید عبدالله ارجائی شهردار مشهدالرضا(ع) گفت: از شهردار مشهد به خاطر زمانی که در اختیار بنده قراردادند سپاسگزارم و بسیار خوشحالم که در ابتدای ماموریت خود این فرصت دست داد تا به شهر مشهد سفر کنم.

وی روابط دو کشور را با قدمت دانست و ادامه داد: در حال حاضر این روابط برقرار است و در روزهای آتی میزبان هیاتی عالی‌رتبه در حوزه اقتصادی و مالی از ایران در اتریش هستیم. لذا درخواست من ارزیابی فرصت‌های همکاری به‌صورت مشترک است.

وی پاندمی کرونا در اتریش را بحرانی خواند و ضمن تبریک به دولت و مسوولان ایران برای واکسیناسیون در مدت زمان کم و حجم زیاد، افزود: ما از این مساله تعجب نمی‌کنیم زیرا تعداد زیادی از پزشکان ایرانی‌الاصل در اتریش در حال خدمت‌ هستند و می‌دانیم نظام سلامت ایران بسیار پیشرو است.

سفیر اتریش درباره گفتگوهای وین متذکر شد: قطع به‌یقین این گفتگوها آسان نخواهد بود اما سعی می‌کنیم خوش‌بینانه‌ترین نتیجه را در نظر بگیریم و این سناریوهای خوش‌بینانه منجر به این خواهد شد که در حوزه مالی و تجارت به اهداف بزرگ‌تر فکر و برنامه‌ریزی کنیم.

وی ادامه داد: خیلی خوشحالم به همراه کارشناسان و رایزن اقتصادی که شناخت خوبی از مشهد دارند به شهر زیبای شما سفر کردیم و در آینده این فرصت وجود دارد با شرکت‌ها و مجموعه‌هایی که در مشهد و در حوزه گردشگری و دینی فعال هستند فعالیت مشترک داشته باشیم.

دیتریش هایم در پاسخ به درخواست شهردار مشهد برای ایجاد هیات های مشترک حوزه گردشگری و فناوری گفت: باکمال میل پیشنهاد جنابعالی را با خودم به وین خواهم برد و پاسخ آن را برای شما ارسال خواهم کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7983846664429
Qt: 1.4333853721619