سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۲۸
چچ
2K7Yr9mF2Kog2KjZhyDZhdit2LHZiNmF2YrZhiDYp9iyINin2YjZhNmI2YrYqiDZh9in2Yog2YPZhdmK2LPZitmI2YYg2YjZitqY2Ycg2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDYrdin2LTZitmHINi02YfYsSDYp9iz2Kot2LPZitivINin2KjYsdin2YfZitmFINi52YTZitiy2KfYr9mH

خدمت به محرومین از اولویت های کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر است-سید ابراهیم علیزاده

کمیسیون ویژه حاشیه شهر با بهره گیری از ظرفیت های موجود محلی، استانی، ملی و استفاده از توانمندی های شهرداری مشهد سعی نموده است در ارائه خدمت به محرومین تلاش های قابل توجهی انجام دهد.

امروز با افتخار اعلام می کنیم با عنایت های امام مهربانی ها علی بن موسی الرضا (ع)بستر رشد وتوسعه فعالیت های اقتصادی، عمرانی، فرهنگی و خدمت رسانی به محرومین و نیازمندان در شورای ششم فراهم شده است.

کمیسیون ویژه حاشیه شهر با بهره گیری از ظرفیت های موجود محلی، استانی، ملی و استفاده از توانمندی های شهرداری مشهد سعی نموده است در ارائه خدمت به محرومین تلاش های قابل توجهی انجام دهد.

تشخیص روش‌های مناسب خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار، توزیع عادلانه خدمات، نظارت بر پروژه ها و برنامه های حاشیه شهر، جلب مشارکت مردمی و توانمند افزایی ساکنین حاشیه شهر، هم اندیشی و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و ارگان‌های گوناگون کمک به رفع مشکلات مردم این مناطق ازجمله فعالیت این کمیسیون بوده است.

کمیسیون ویژه حاشیه شهر براساس اهداف و برنامه های خاص با رویکرد خدمت به مردم مشهد مقدس درکنار بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و خدمت به محرومان تشکیل شده و فعالیت ها و اقدامات اجرایی خود را آغاز کرده است.

این کمیسیون درراستای تحقق منویات مقام معظم رهبری با موضوع محرومیت زدایی و رسیدگی به مستضعفین تا به حال سعی نموده گام های مثبتی برداشته و از ابتدای شروع به کار تاکنون اقدامات و فعالیت های روبه رشد خود را درخدمت به مردم ساکن حاشیه شهر ادامه داده است.

از اولویت ها و سیاست های اجرایی که باید دراین مناطق به انجام برسد توسعه و افزایش سرانه خدماتی از جمله فضای سبز، بهسازی و مقاوم سازی سکونت های غیر رسمی و بافت های فرسوده، بازگشایی معابر، تعریض خیابانها و بازآفرینی محلات حاشیه شهر می باشد.

تشویق و جذب سرمایه گذاران خصوصی، تامین منابع مالی برای کارآفرینان، اعطای وام ها و تسهیلات بانکی ارزان قیمت وتسهیلات قرض الحسنه در جهت توانمندسازی حاشیه نشینان دراین خصوص بسیار مهم می باشد.

آموزش مهارت های فنی وحرفه ای ارتقای مهارت های فردی، برگزاری کلاس های آموزشی درهمه مساجد، محلات و حسینیه ها از دیگر از کارهایی است که میتوان در حاشیه شهر انجام داد.

همچنین توسعه بازارچه های محلی، تقویت مهارت نیروی کار، حمایت از اشتغال زنان سرپرست خانه وار و توسعه مشاغل خانگی از برنامه های دیگر کمیسیون ساماندهی حاشیه شهر می باشد.

استفاده از نظر نخبگان و فرهیختگان متخصصین شهری، بسترسازی مناسب برای زیر ساخت های آموزشی و تقویت زیرساختهای فرهنگی ازجمله مواردی است که درفرایند حل مشکلات ومعضلات حاشیه شهر مشهد به آن پرداخته می شود.

امیداست کمیسیون ساماندهی حاشیه شهرمشهد بتواند گام های اساسی و مهمی در شورای ششم برای حل مشکلات مردم ساکن حاشیه شهر مشهد برداشته و بستری مناسب برای رشد و توسعه این مناطق فراهم کند.

رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5699319839478
Qt: 1.3614656925201