سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۰۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی
چچ
2KzYp9mK2q/YstmK2YbZiiDZhdmGINmD2KfYsdiqINio2Kcg2b7Ysdiv2KfYrtiqINmF2YjYqNin2YrZhNmKINiv2LEg2KLZitmG2K/ZhyDZhtiy2K/ZitmDLyDYqtmI2LLZiti5IDUg2YXZitmE2YrZiNmGINmF2YYg2YPYp9ix2Kog2K/YsSAxMCDYs9in2YQg2q/YsNi02KrZhw==

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد خبرداد؛

جایگزینی من کارت با پرداخت موبایلی در آینده نزدیک/ توزیع 5 میلیون من کارت در 10 سال گذشته

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد گفت: در راستای توسعه سرویس های شهر هوشمند،«من کارت» جمع آوری و کیف پول الکترونیک موبایلی جایگزین آن می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با اشاره به اینکه شهرمشهد یکی از شهرهای پیشرو در اجرای سیستم پرداخت از طریق کارت شهروندی یا همان من کارت است، افزود: حدود 10سال است که من کارت جایگزین بلیت کاغذی در استفاده از اتوبوس و مترو شده است.

وی اضافه کرد: طبق آمار از ابتدا تاکنون حدود 5میلیون و 200 عدد من کارت صادر و در اختیار شهروندان قرارگرفته است که از این تعداد یک میلیون و 500هزار من کارت فعال است.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد با بیان اینکه قیمت تمام شده هر من کارت برای شهرداری مشهد حدود ۲۷ هزارتومان تمام می شود اظهارکرد: اما برای کمک به مردم من کارت، به قیمت 15 هزارتومان در اختیار آنها قرارداده می شود و مابقی به صورت یارانه توسط شهرداری پرداخت می شود.

رجائیان تصریح کرد: روش های مختلفی برای شارژمن کارت ایجاد شده است که سنتی ترین آن شارژ از طریق باجه های من کارت است، درکنار این باجه های دستگاه شارژ هوشمند من کارت در نقاط مختلف شهر به ویژه پایانه های اتوبوس و ایستگاه های قطار شهری برای استفاده زائران و مجاوران نصب شده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که بیش از 740 فروشگاه نیز درنقاط مختلف شهر مجهز به دستگاه شارژ من کارت هستند . مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد افزود: همچنین در کنار من کارت، قابلیت شارژ من کارت ازطریق گوشی تلفن همراه برای تلفن هایی که قابلیت ان اف سی دارند نیز مهیا و در اختیار مردم قرارگرفته است که با این روش نیاز به مراجعه افراد برای شارژ من کارت نیست .

رجائیان با اشاره به اینکه یکی ازاهداف سازمان فاوا در بحث هوشمند سازی این بوده است که در پرداخت ها، روش های نوین و هوشمند را جایگزین سایر پرداخت ها کنیم خاطرنشان کرد: در همین راستا به دنبال جایگزین کردن گوشی تلفن همراه به عنوان کیف پول الکترونیک در پرداخت کرایه اتوبوس ، مترو و همچنین تاکسی هستیم .

وی تصریح کرد: برهمین اساس اکنون امکان پرداخت کرایه مترو، تاکسی و خطوط اتوبوس بی آر تی از طریق نصب اپلیکیشن هایی مانند شهرمن برگوشی های تلفن همراه مهیا شده است.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری مشهد افزود: همچنین در آینده ای نزدیک این امکان در تمامی اتوبوس ها فراهم خواهد شد تا استفاده کنندگان از ناوگان اتوبوسرانی نیز کرایه اتوبوس را از طریق موبایل پرداخت کنند.

رجائیان در ادامه گفت: در مجموع پرداخت موبایلی مزایای زیادی برای استفاده کنندگان از جمله حذف هزینه خرید من کارت و شارژ راحت خواهد داشت.

وی ادامه داد: در کنار این مزایا،پرداخت از طریق تلفن همراه باعث صرفه جویی در هزینه های نگهداری سیستم پرداخت من کارت ، تولید من کارت و... که ازجیب مردم پرداخت می شود خواهد شد.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.92235930760701
Qt: 0.39920401573181