سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۱۵
چچ
2KfZgdiy2KfZiti0INin2YXZhtmK2Kog2YXYudin2KjYsSDZiCDZvtin2LHZg+KAjNmH2Kcg2KjYpyDYt9ix2KfYrdmKINi12K3ZititINmIINin2K7Yqti12KfYtSDZg9in2LHYqNix2YrigIzZh9in2Yog2YjZitqY2Yc=

رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد خبرداد؛

افزایش امنیت معابر و پارک‌ها با طراحی صحیح و اختصاص کاربری‌های ویژه

رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد گفت: برای افزایش امنیت معابر و پارک‌ها از طریق طراحی صحیح و اختصاص برخی کاربری‌ها مانند احداث فروشگاه، اقدام خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید ابراهیم علیزاده در خصوص بحث ایمنی در شهرها به ویژه شهرهای بزرگ، اظهار کرد: مبحث آموزش از باب شناخت و توجه به مسائل ایمنی به ویژه در رابطه با پدافند غیر عامل در فضای کلان شهری از موضوعات بسیار مهم شهر به حساب می آید.

وی با اشاره به اجرای طرح «هم‌سایگی ایمن» توسط سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد؛ ادامه داد: این طرح که باهمکاری سازمان آتش‌نشانی مشهد در حال اجرا است، فعالیت خوبی در راستای آموزش شهروندان در مباحث ایمنی و اخلاق اجتماعی دارد.

رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: رویکرد دوم در بحث ایمنی شهر توجه به کالبد است؛ در این راستا تلاش ما در مدیریت شهری بر این است که با ایجاد بسته‌های تشویقی، فضای ناپایدار شهری را بهبود ببخشیم.

علیزاده تاکید کرد: ایجاد بسته ‌های تشویقی در کاهش ریزدانگی منازل در حاشیه شهر و همچنین بافت‌های فرسوده شهری مانند محدوده اطراف حرم مطهر موثر واقع خواهد شد.

وی با اشاره به بحث اصلاح شبکه معابر در مشهد، بیان کرد: برای ارتقای سطح ایمنی باید افزایش نفوذ پذیری از طریق توسعه شبکه معابر و اصلاح نظام حرکتی را داشته باشیم؛ در این راستا به دلیل کمبود نقدینگی در بحث ایجاد سلسله مراتب شهری و تعریض معابر و خیابان‌ها عقب هستیم که امیدواریم با تخصیص اعتبارات تا پایان سال این موضوع نیز حل شود.

رییس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: همچنین برای افزایش امنیت معابر و پارک‌ها از طریق طراحی صحیح و اختصاص برخی کاربری‌ها مانند احداث فروشگاه، اقدام خواهیم کرد.

علیزاده گفت: در مباحث ایمنی دو رویکرد آموزش و توجه ویژه به کالبد شهر از موضوعات مهمی است که برای ارتقای فضای ایمنی در کلانشهری همچون مشهد باید در دستورکار قرار گیرد.

طرح «هم‌سایگی ایمن»، کارویژه‌ای با رویکرد همسایه مداری و توجه به مسائل ایمنی ساختمان های بزرگ شهر بوده که به همت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در حال اجرا است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.4127073287964
Qt: 2.6017172336578