سه شنبه, ۰۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۵۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2YXYtNmH2K8g2b7Ziti02LHZiCDYr9ixINmF2K/Zitix2YrYqiDZgdi22KfZiiDYs9io2LIvINio2LHYp9mKINin2YjZhNmK2YYg2KjYp9ix2Iwg2KfYrNix2KfZiiDYudmF2YTZitin2Kog2YPZhtiq2LHZhNmKINin2YTar9mI2YrZiiDYrNmH2Kog2KLZgdin2Kog2obZiNio2K7ZiNin2LEg2KjYpyDYsdmI2LQg2KrYstix2YrZgiDYs9mFINio2Ycg2K/Ysdiu2KrYp9mGINiv2LHYqNmI2LPYqtin2YYg2LPYqtin2LHZhw==

معاون شهردار مشهد؛

مشهد پیشرو در مدیریت فضای سبز/ برای اولین بار، اجرای عملیات کنترلی الگویی جهت آفات چوبخوار با روش تزریق سم به درختان دربوستان ستاره

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد از اجرای طرح کنترل آفات چوب خوار با روش تزریق سم به تنه درختان بیمار برای اولین بار در مشهد و در بوستان ستاره واقع در منطقه ۹ شهرداری مشهد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با اعلام این خبر اظهار کرد: سمپاشی و مدیریت آفات در کلان شهرها همواره یکی از دغدغه های مهم مدیریت شهری بوده است؛ چرا که به دلیل مجاورت درختان و فضای سبز با محیط های مسکونی، استفاده از سموم شیمیایی و آفت کش ها می تواند سلامت عمومی جامعه را به مخاطره بیندازد.

وی افزود: در همین راستا طی سال‌های اخیر، اقدامات بسیار مناسبی که در مدیریت شهری کلان شهر مشهد صورت گرفته، تلاش شده است تا با استفاده از روش های کم خطر و سموم سازگار با محیط زیست شهری ریسک مخاطرات ناشی از کنترل آفات، استفاده از سموم شیمیایی را به حداقل برسانیم.

یعقوبی عنوان کرد: از جمله روش های نوین مقابله با آفات، روش تزریق سموم به درختان بیمار است که علاوه بر جلوگیری از پراکنده شدن محلول سمی در محیط پیرامون عملیات، اثربخشی بیشتری در جذب سم توسط گیاه نسبت به روش قدیمی سمپاشی اندام های هوایی گیاه داشته و باعث کاهش چشم گیر استفاده از سموم می شود.

وی اضافه کرد: اجرای این روش در هر شرایط آب و هوایی، آسیب نرسیدن به خاک، حشرات مفید، فضای سبز، پرندگان، محیط زیست شهری و از همه مهمتر حفظ سلامت شهروندان از دیگر مزایای استفاده از این روش نوین است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: برای اولین بار و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، این روش برای کنترل آفات به صورت آزمایشی در بوستان ستاره واقع در منطقه ۹ شهرداری مشهد اجرا شد و در تلاشیم تا پس از بررسی نتایج این عملیات از این روش در سایر بوستان های شهر مشهد نیز استفاده کنید.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 0.9759947458903
Qt: 0.46872973442078