چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2YTYstmI2YUg2KrZiNis2Ycg2KjZiti02KrYsSDYqNmHINin2YrZhdmG2Yog2LPYp9iu2KrZhdin2YbigIzZh9inINiv2LEg2K3Yp9i02YrZhyDYtNmH2LE=

نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد؛

لزوم توجه بیشتر به ایمنی ساختمان‌ها در حاشیه شهر

نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: توجه به ایمنی بناها در حاشیه شهر مشهد با جمعیت یک میلیون نفری، از موضوعات مهمی است که می‌تواند از یک بحران بزرگ در این کلانشهر جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سیدحسین علوی‌مقدم درخصوص موضوع ایمنی در ساختمان‌ها، اظهار کرد: حاشیه شهر مشهد که قسمت عمده‌ای از جمعیت شهر را در خود جای داده است، جدا از مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، به مقاوم‌سازی ساختمان‌ها و توجه به ایمنی بناها نیاز دارد.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از بناها در حاشیه شهر فاقد تاییدیه‌های لازم است و ایجاد یک حادثه غیر مترقبه موجب وجود بحران در شهر خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اجرای طرح «هم‌سایگی ایمن» که با مشارکت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد و سازمان آتش‌نشانی در حال اجرا است، افزود: آموزش‌های ایمنی و کار با تجهیزات آتش‌نشانی در این مناطق به جلوگیری از ایجاد حوادث ناگوار و بحران در حاشیه شهر مشهد کمک خواهد کرد.

علوی مقدم درباره مبحث مقاوم‌سازی ساختمان‌ها نیز بیان کرد: در سال‌های گذشته نگاه به بافت های فرسوده اینگونه بوده که طی یک پروژه، کل فضا خالی شود و سکنه به جای دیگری منتقل شوند، اما این رویکرد به دلیل نیاز به تملک و اثرات نامناسب اجتماعی درصد تحقق پایینی داشت؛ از این رو رویکرد شورای ششم ماندن مردم در مناطق و محلات خودشان و مقاوم‌سازی بناها است.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای اصلی برای مقاوم‌سازی بناها در حاشیه شهر، قرار دادن مشوق هایی ویژه این مناطق است، گفت: وجود مشوق ها در مناطق ناپایدار و حاشیه ای، مردم را برای ساخت ترغیب می‌کند که مطمئنا صرفه اقتصادی نیز برای آن ها خواهد داشت.

نایب رئیس کمیسیون ویژه ساماندهی حاشیه شهر شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به اینکه در دوره های قبلی بسته‌های تشویقی ارائه شده اما نتیجه درستی از آن بدست نیامده است، بیان کرد: در شورای ششم به دنبال آن هستیم که مشوق هایی با الگوی مشارکتی مردم برای ساخت و ساز تعریف کنیم و در نهایت مشارکت ساکنان را به همراه داشته باشد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6694900194804
Qt: 1.3968100547791