پنجشنبه, ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۷
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmD2KfZh9i0INiv2YXYp9mKINmH2YjYpyDZiCDYqNin2LHYtCDZvtix2KfZg9mG2K/ZhyDYqNix2YEg2Ygg2KjYp9ix2KfZhiDYr9ixINin2LPYqtin2YY=

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی کاهش دمای هوا و بارش پراکنده برف و باران در استان

اداره کل هواشناسی برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستانی مشهد کاهش دمای هوا و بارش پراکنده برف و باران را پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با توجه به تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی، امروز پدیده جوی غالب در استان افزایش سرعت وزش باد و افزایش موقتی ابر است که به ویژه در نواحی شرقی وزش باد شدید توأم با گردوخاک، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد بود. انتظار داریم با ورود سامانه بارشی، از بعدازظهر فردا، افزایش ابرناکی و افزایش سرعت وزش باد در سطح استان و از اواخروقت بارش های پراکنده از نواحی شمال غربی آغاز شود که خصوصا روز جمعه تا بعدازظهر شنبه، اکثر مناطق استان شاهد بارش خواهند بود. با توجه به کاهش قابل ملاحظه دما، از بعدازظهر جمعه بارش های نواحی سردسیر و ارتفاعات بصورت باران و برف همراه با تشکیل مه و کاهش دید پیش بینی می شود.

طی 24 ساعت گذشته زاوه با کمینه دمای 3- درجه سانتیگراد سردترین و سرخس با بیشینه دمای 24 درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند. در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مقدس مشهد به ترتیب 3 و 20 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز پنج شنبه شهرستان مشهد، نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد، اواخر وقت با احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد در گرمترین زمان 20 درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به 7درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.6500647862752
Qt: 2.9307188987732