جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • خدمات شهری
چچ
2YXZhtin2LPYqCDYs9in2LLZiiDZh9i02Kog2KjZiNiz2KrYp9mGINio2LHYp9mKINin2YHYsdin2K8g2K/Yp9ix2KfZiiDZhdi52YTZiNmE2YrYqiDYqNix2KfYs9in2LMg2YPYp9mG2YjZhiDZh9in2Yog2YXYrdmEINiy2YbYr9qv2YovINmG2LXYqCDbtNu2INmI2LPZitmE2Ycg2KjYp9iy2Yog2Ygg2YjYsdiy2LTZiiDZiNmK2pjZhyDYqtmI2KfZhtmK2KfYqNin2YY=

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد؛

مناسب سازی هشت بوستان برای افراد دارای معلولیت براساس کانون های محل زندگی/ نصب ۴۶ وسیله بازی و ورزشی ویژه توانیابان

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: از سال گذشته مطالعاتی انجام شد تا جمعیت افراد دارای معلولیت را در سطح شهر به تفکیک منطقه به خصوص کودکان و نوجوانان زیر ۱۵ سال تا ۱۸ سال شناسایی کنیم. خوشبختانه آمار جمعیتی و کانون های محل سکونت و تردد این افراد مشخص و برنامه ریزی هایی برای ارائه خدمات بر این اساس انجام شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی در حاشیه آیین بهره برداری و رونمایی از فضای تفریحی ورزشی، کتب و ناوگان اتوبوسرانی ویژه افراد دارای معلولیت اظهار کرد: از سال گذشته مطالعاتی انجام شد تا جمعیت افراد دارای معلولیت را در سطح شهر به تفکیک منطقه به خصوص کودکان و نوجوانان زیر ۱۵ سال تا ۱۸ سال شناسایی کنیم. خوشبختانه آمار جمعیتی و کانون های محل سکونت و تردد این افراد مشخص و برنامه ریزی هایی برای ارائه خدمات بر این اساس انجام شده است.

وی افزود: از زمان صدور دستور شهردار مشهد در ابتدای فعالیت کاریشان مبتنی بر مناسب سازی بوستان ها برای کودکان دارای معلولیت، هشت بوستان که در اولویت اول بودند انتخاب و سریعا وارد کار عملیاتی شدیم.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به عدم وجود وسایل بازی مناسب سازی شده برای کودکان دارای معلولیت، بیان کرد: به همین دلیل باز طراحی هایی از نمونه های خارجی صورت گرفت و در مجموع ۶ طرح انتخاب و چند سازنده مشهدی ساخت کار را بر عهده گرفتند.

یعقوبی خاطرنشان کرد: در مجموع همزمان با پارک ملت زمین بازی هفت بوستان دیگر تجهیز شده است، همچنین ۴۶ وسیله بازی و ۴۶ وسیله ورزشی مناسب افراد دارای معلولیت نیز نصب شده است. علاوه بر این ۳۹ ورودی بوستان و ۴۲ سرویس بهداشتی مناسب سازی یا ایجاد شده و ۲۱ ابخوری سه سطحی و ۳۱ نیمکت و ۹ نیمکت پیک نیکی طراحی و ایجاد شده است که در صورت دریافت بازخورد مثبت، امکان توسعه آن ها وجود دارد.

حوریه جمالی پور

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6659240722656
Qt: 1.4444925785065