جمعه, ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۴۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2obYp9m+INqG2YfYp9ix2LnZhtmI2KfZhiDZg9iq2KfYqCDYqNinINiu2Lcg2KjYsdmK2YQg2YjZitqY2Ycg2KzYp9mF2LnZhyDZhtin2KjZitmG2KfZitin2YY=

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد خبرداد؛

چاپ چهارعنوان کتاب با خط بریل ویژه جامعه نابینایان

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد از چاپ چهار عنوان کتاب با خط بریل ویژه جامعه نابینایان خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مجتبی منتظری در حاشیه آیین بهره برداری و رونمایی از فضای تفریحی ورزشی، کتب و ناوگان اتوبوسرانی ویژه افراد دارای معلولیت، اظهار کرد: در حال حاضر چهار عنوان کتاب با خط بریل برای جامعه معلولین به چاپ رسیده که یکی از آن ها تحت عنوان "نشانی بهشت" شامل شرح مختصری از زندگانی حضرت رضا(ع)، زیارت نامه ایشان و زیارت نامه امین الله می شود.

وی ادامه داد: همچنین از دیگر کتاب ها می توان به دوره سی جلدی قرآن کریم با خط بریل و دو اثر فاخر ادبیات فارسی (گلستان سعدی و دیوان حافظ) اشاره کرد که با همکاری جامعه نابینایان ثامن الائمه انتشار داده ایم و این کتب در اختیار این افراد قرار می‌گیرد.

معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: تاکنون از کتاب نشانی بهشت ۱۰۰۰ جلد،سی جز از قرآن در ۱۰۰ جلد و دیوان حافظ و گلستان سعدی نیز ۱۰۰ جلد با خط بریل به چاپ رسیده است.

منتظری تصریح کرد: این اقدامات گام نخست ما بوده است و خدمات فرهنگی ما برای جامعه نابینایان ادامه خواهد داشت.

وی عنوان کرد: همچنین در کنار این موارد چاپخانه ای را در شهر مشهد که خط بریل را بر روی کاغذهای سبک و استاندارد به چاپ می رساند، مستقر کرده ایم که با این سفارشات بتوانیم پیگیر نیازهای مطالعه جامعه نابینایان باشیم.

غزاله شهیدی

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0279672940572
Qt: 1.9763264656067