یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۲۰:۴۴
چچ
2YjYrNmI2K8g2LjYsdmB2YrYqtmH2KfZiiDZhdix2KrYqNi3INmIINmF2YbYp9iz2Kgg2KjYsdin2Yog2YfZhdmD2KfYsdmKINmF2YrYp9mGINin2YfYp9mE2Yog2LHYs9in2YbZhyDZiCDYtNmH2LHYr9in2LHZig==

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی تاکید کرد؛

وجود ظرفیتهای مرتبط و مناسب برای همکاری میان اهالی رسانه و شهرداری

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی گفت: ظرفیتهای مرتبط و مناسب برای هم افزایی و همکاری میان اهالی رسانه و شهرداری وجود دارد و در صورت وجود یک اراده قوی و برنامه ریزی مناسب و منسجم می توان به آینده همکاری دوجانبه امیدوار بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن نصر پور در نشست هم اندیشی قرارگاه رسانه ای خراسان رضوی با شهردار مشهد، افزود: در یک نگاه اجمالی به نظر می رسد که هم اصحاب رسانه و هم شهرداری از یک وجه مشترک برخوردارهستند و آن ارتباط روزمره با زندگی مردم در تمامی سطوح است.
مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی با بیان اینکه شکل گیری شهر مشهد و رشد وتوسعه آن درطول تاریخ به برکت وجود مضجع نورانی حضرت رضا(ع) است، اظهارکرد: برهمین اساس با توجه به روحیه ای که از شهردار مشهد و شورای اسلامی شهر سراغ داریم انتظار می رود تمامی برنامه ریزی ها و تصمیم گیری ها باتوجه به آموزه های دینی و فرهنگ رضوی انجام شود.
نصرپور تصریح کرد: براین اساس باید تمامی برنامه های فرهنگی، هنری، اجرایی، عمرانی، اقتصادی ، تفریحی و خدماتی شهر متاثر از فرهنگ رضوی باشد به نحوی که وقتی زائری وارد شهرمشهد می شود تفاوت را با سایر شهرها احساس کرده و تحت تاثیر آن قرارگیرد.
وی ادامه داد: این مهم می تواند با همکاری و اشتراک نظر میان شهرداری، شورای شهر و اهالی رسانه و ضریب دادن آن دررسانه های مختلف ، فضای مجازی و ...تبدیل به مطالبه عمومی شده و زمینه های مشارکت مادی و معنوی را بیش از پیش فراهم کند.
مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی با اشاره به چند پیشنهاد در این راستا، خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که شهرداری مشهد می تواند به آن توجه داشته باشد، این است که رفع نیازها براساس مطالبات مناطق نباشد، بلکه براساس مطالعات میدانی و کارشناسی از سوی مدیران باشد، زیرا اقشار مستضعف که بخش زیادی از بار انقلاب بردوش آنها است به دلایل مختلف زبان مطالبه گری ندارند و اگر به این موضوع توجه نشود توزیع امکانات به صورت عادلانه انجام نخواهد شد.
نصرپور با بیان اینکه بزرگترین انتظار مردم از اصحاب رسانه طرح مشکلات آنها در رسانه ها و اخذ پاسخ مسئولان است، تصریح کرد: این عرصه ای است که اصحاب رسانه و صدا وسیما از شهردارمشهد، معاونان شهردار و شهرداران مناطق توقع دارند که ضمن پاسخگویی به مطالبات مردم توان نقد پذیری خویش را نیز افزایش دهند تا از این طریق زمینه های تقویت و تسهیل گردش کارمردم در مدیریت شهری فراهم شود.
وی گفت: یکی از عوامل بروز ناهنجاری های اجتماعی نداشتن الگوی مناسب و جهل نسبت به مهارت زندگی و آموزش حقوق شهروندی در مشهد است که پیشنهاد می شود شهرداری مشهد با کمک رسانه ها نسبت به آموزش حقوق شهروندی اقدام کند.
مدیرکل صدا وسیمای خراسان رضوی افزود: تعامل و هم افزایی اصحاب رسانه با شهرداری برای چگونگی توسعه فضای معنوی در شهر مشهد ، اشاعه فرهنگ رضوی، امید بخشی و نشاط اجتماعی به ویژه نسل جوان، ارتقاء هویت ملی و معماری اسلامی، حراست از زبان و ادبیات فارسی ، تکریم لهجه خراسانی و گویش مشهدی و... یکی دیگر از پیشنهادات است که می تواند مورد توجه قرار بگیرد.
نصرپور ادامه داد: نکته بعدی اطلاع رسانی هنرمندانه از عملکرد مدیریت شهری است ، براساس آماری که مرکز نظر سنجی صدا وسیما داشته است، نا امیدی در شهر بالا است که به بهانه های مختلف از جمله اقدامات شهرداری که قابل توجه است می توان مردم را امیدوار کرد و رسانه ها می توانند با یک برنامه ریزی مناسب در این مسیر به شهرداری کمک کنند.
مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.9503560066223
Qt: 1.9139368534088