یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ۲۱:۳۲
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
چچ
2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2KLYutin2LLar9ixINit2LHZg9iqINiq2YXYr9mGINiz2KfYstmKINiv2LEg2YPYtNmI2LEg2KjYp9i02K8=

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدس؛

شهرداری آغازگر حرکت تمدن سازی در کشور باشد

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدس گفت: شهرداری آغازگر حرکت تمدن سازی در کشور باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، علی یعقوبی، در نشست هم اندیشی اعضای قرارگاه رسانه ای خراسان رضوی با شهردار مشهد، بیان کرد: مقام معظم رهبری در دهه قبل مفهومی تحت عنوان تمدن نوین اسلامی را مطرح کردند و فرمودند که این مفهوم از دو جنبه دارای اهمیت است، جنبه حقیقی تمدن ها که شامل پارادایم فکری فلسفه و محتوا و دیگری جنبه ابزاری تمدن سازی شامل هنر، معماری، تولید علم و تکنولوژی است.
وی با بیان اینکه هر دوره تمدنی مظاهری دارد، اظهارکرد: معتقدم در عصر انقلاب اسلامی با وجود فلسفه، تاریخ و رویدادهای مهم به لحاظ تمدن سازی خیلی حقیر هستیم.
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدس تصریح کرد: شهرداری ها به عنوان نهادی که شهرها و هویت بصری را در اختیار دارند در حوزه جنبه های ابزاری تمدن ، نقش مهمی می توانند داشته باشند .
یعقوبی با اشاره به اینکه شهرداری ها به لحاظ ارتباطات ۷۰ درصد جمعیت مردم را در اختیار دارند، خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری ها معماری شهری و شهرسازی، اعتبارات و ارتباطات خوبی نیز با مردم و سرمایه گذاران دارند و اگر بخواهیم یک نهاد مستعد برای آغاز حرکت تمدن سازی در کشور را نام ببریم، این نهاد شهرداری ها هستند.
وی اضافه کرد: شهر مشهد به عنوان یک شاهراه ارتباط با جهان اسلام، قلب تپنده تشیع و بارانداز فرهنگی کشور و پایتخت معنوی ایران بهترین جغرافیای حرکت تمدن سازی است و فکر می کنم دوره ششم بهترین دوره برای آغاز این حرکت است و خوشبختانه همکاری خوبی میان دولت، نمایندگان مجلس و شهرداری وجود دارد.
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی قدس تصریح کرد: اگر بخواهیم تاریخ ساز باشیم و در جریان تمدن ساز نقش مهمی ایفا کنیم، شاید لازم باشد ماموریت جدیدی برای این موضوع در شهرداری ایجاد شود که از آقای شهردار دعوت می کنم در روز ۲۸ آذر ماه که سالگرد تاسیس موسسه قدس است به جمع ما آمده تا ایده ها و نظرات خود را در این زمینه ارائه کنیم.
یعقوبی ادامه داد :‌ یکی از دغدغه های ما موازی شدن برخی گفتمان ها است. مفهوم پایخت معنوی ایران با یک اجماع ایجاد شده و کارگروه ملی زیارت و معاون زیارت استاندار از دل همین مفهوم ایجاد شده است و گفتمانی است که شامل همکاری همه نخبگان، رسانه ها ، دولت و نمایندگان بود و من فکر می کنم با روی کار آمدن دولت قبل این موضوع فراموش شد و به عقیده بنده بهتر است به جای گفتمان سازی جدید، احیا گفتمان قبلی در دستور کار قرار بگیرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.866988658905
Qt: 1.7467124462128