دوشنبه, ۱۵ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۵۸
طبقه بندی: اخبار مناطق
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYt9ix2K0g2YfZhdiz2KfZitqv2Yog2KfZitmF2YYg2K/YsSDZhdis2KrZhdi5INmH2KfZiiDZhdiz2YPZiNmG2Yog2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXZhti32YLZhyA5

اجرای طرح همسایگی ایمن در مجتمع های مسکونی شهرداری منطقه 9

شهردار منطقه 9 از اجرای طرح همسایگی ایمن در 20 مجتمع مسکونی محدوده خدماتی شهرداری منطقه 9 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سعید حسینقلی زاده مقدم در تشریح جزئیات اجرای این طرح آموزشی، اظهار کرد : "همسایگی ایمن" در راستای انجام فعالیت های میدانی و ارائه آموزش به عموم شهروندان با مشارکت سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، سازمان آتش نشانی و اداره فرهنگی و اجتماعی این منطقه اجرا می شود .

شهردار منطقه 9 افزود : در این طرح ، ساکنین مجتمع های مسکونی منتخب، آموزش‌های مربوط به ایمنی و اصول همسایه‌داری را می آموزند که این آموزش ها در دو بخش برای کودکان و بزرگسالان اجرا می گردد.

حسینقلی زاده مقدم با اشاره به اثربخشی آموزش های چهره به چهره بیان کرد: در این دوره های آموزشی ، شهروندان به صورت عملی استفاده از تجهیزات آتش‌نشانی، رعایت اصول ایمنی و راهکارهای مواجهه با خطرات احتمالی را آموزش می بینند که در پایان اجرای طرح، منشور ایمنی و همسایه‌داری برای آشنایی بیشتر و ارتقای این فرهنگ در مجتمع‌ها نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح همسایگی ایمن ، خسارات ناشی از بحران های احتمالی را کاهش می دهد، تصریح کرد : این طرح به شهروندان در همه رده‌های سنی کمک می‌کند تا در مواجهه با بحران‌هایی مانند زلزله، آتش‌سوزی و ... کمترین میزان خسارات جانی و مالی را داشته باشند که البته شرط لازم برای موفقیت در طرح مذکور، علاوه بر کسب آموزش های لازم و انتقال آن به سایر ساکنین ، نصب تجهیزات ایمنی لازم در مجتمع ها می باشد.

حسینقلی زاده مقدم بیان کرد: اجرای این طرح در محدوده خدماتی شهرداری منطقه 9 از مجتمع مسکونی سهند واقع در بولوار نماز آغاز شده است که طی آن ساکنین این مجتمع ، نحوه استفاده از تجهیزات ایمنی اعم از کپسول های آتش خاموش کن، چگونگی مواجهه و رفتار در زمان وقوع سیل ، زلزله و ... را به همراه اقدامات لازم در خصوص حوادث مرتبط با آسانسور را آموزش دیدند.

گفتنی است این طرح در 20 مجتمع مسکونی دیگر در منطقه 9 تا پایان دی ماه سال جاری اجرا خواهد شد .

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.0252526601156
Qt: 1.992476940155