سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۲۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • دیپلماسی شهری
چچ
2KzYp9mF2LnZhyDYp9mE2YXYtdi32YHZiiDYp9mE2LnYp9mE2YXZitmHINmB2LHYtdiqINio2YrigIzYqNiv2YrZhNmKINio2LHYp9mKINmF2K/Zitix2YrYqiDYtNmH2LHZiiDYp9iz2Ko=

نایب‌رئیس شورای اسلامی مشهد مقدس عنوان کرد؛

جامعه المصطفی العالمیه فرصت بی‌بدیلی برای مدیریت شهری است

نایب‌رئیس شورای اسلامی مشهد مقدس در دیدار با طلاب جامعه المصطفی العالمیه گفت: جامعه المصطفی العالمیه فرصت بی‌بدیلی است که در اختیار مدیریت شهری قرارگرفته است تا برای ترویج و توسعه تفکر ناب انقلاب اسلامی از طریق حضور شما عزیزان در مسیر اعتلای مشهد گام بردارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی ناصحی در نشست هم‌اندیشی شهردار مشهدالرضا علیه‌السلام با طلاب جامعه المصطفی العالمیه که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزار شد، دلیل تشکیل مرکز جامعه المصطفی العالمیه را تدبیر رهبر معظم انقلاب به‌منظور توسعه فرهنگ تشیع در جهان با گفتمان امامین انقلاب دانست و افزود: گزارشی که از مرکز جامعه المصطفی العالمیه دیدم بسیار امیدوارکننده بود و بسیاری از فعالیت‌هایی که در راستای اعتلای کلمه الله و ولایت امیرالمومنین علیه‌السلام در سراسر جهان توسط جوانان علاقه‌مند و اندیشه امام رحمت‌الله علیه انجام می‌شود، حاصل تلاش دانشجویان دانشگاه عظیم است.

وی 16 آذر را یادآور حماسه دانشجویان ایرانی در مقابله با ظلم، ستم و استکبار جهانی دانست و توضیح داد: 16 آذر روزی است که دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به ورود مقام آمریکایی در مقابله با دژخیمان پهلوی قیام کردند و خون پاک و مطهرشان بر زمین ریخته شد. این روز، روز عدالت‌خواهی دانشجویان ایرانی است؛ عدالت‌خواهی همان واژه‌ای است که شما را از سرتاسر دنیا جمع کرده تا امروز در مشهد امام رضا علیه‌السلام در خدمت شما باشیم.

نایب‌رئیس شورای اسلامی مشهد مقدس ادامه داد: عدالت‌خواهی آرزوی همه انبیا و اولیا الهی و وجه مشخصه حکومت امیرالمومنین علیه‌السلام است؛ این عدالت با پیام‌ها، گفتمان و اندیشه حضرت امام رحمت‌الله علیه بر جوانان ایران در ایام انقلاب اسلامی شعله‌ور شد تا امروز آثار و نتایجش را ببینیم.

وی اظهار کرد: امروز پیام امام امت در اقصی نقاط جهان در حال پخش و توسعه و تبلیغ است؛ امیدواریم که بتوانیم با همکاری و همدلی ظرفیت بسیار بزرگی که در پیوند میان انسان‌های مختلف با تفکرات ناب شیعی و اسلامی در اقصی نقاط جهان وجود دارد را توسعه دهیم.

ناصحی شعار مشهدالرضا جهان‌شهر برکت و کرامت که مدیریت شهری در دوره ششم برگزیده را بسیار عالمانه دانست و گفت: این شعار حاصل پژوهش‌های علمی در حوزه‌های مختلف است؛ زیرا مشهدالرضا علیه‌السلام علت وجودی تشکیل آن مرقد شریف حضرت رضا علیه‌السلام است؛ این شهر جهان‌شهر است و حضور شما عزیزان در آن نشان‌دهنده عمق این شعار است.

وی افزود: این فرصت بی‌بدیلی است که در اختیار مدیریت شهری قرارگرفته است تا برای ترویج و توسعه تفکر ناب انقلاب اسلامی از طریق حضور شما عزیزان در مسیر اعتلای مشهد گام بردارد.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در این دوره در نظر داریم با این ارتباطات و استفاده از ظرفیت شما عزیزان، شرایطی را مهیا کنیم تا نام مشهد در تراز حضرت رضا علیه‌السلام در جهان اسلام و سایر بلاد اسلامی بدرخشد؛ برای این امر نیاز به کمک و مساعدت شما عزیزان داریم.

وی در پایان گفت: شما در فضای مجازی کشور خودتان فعالید و این بستر خوبی است که می‌تواند در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد و تا با تسری صفات امام (ره) شرایطی را فراهم کنیم و این اندیشه در سطح جهانی منتشر شود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3625747362773
Qt: 0.97149729728699