چهارشنبه, ۲۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۶:۱۶
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • پارلمان شهری مشهد مقدس
  • شهرسازی و معماری
چچ
2KrYtdmI2YrYqCDZiCDZgti32LnZiiDYtNiv2YYg2LbZiNin2KjYtyDYqNmE2YbYr9mF2LHYqtio2YfigIzYs9in2LLZiiDYrNmG2YjYqOKAjNi62LHYqCDZhdi02YfYryDYqtinINmF2KfZhyDYotmK2YbYr9mHLyDYqti12YjZitioINmIINmC2LfYudmKINi02K/ZhiDYttmI2KfYqNi3INio2YTZhtiv2YXYsdiq2KjZh+KAjNiz2KfYstmKINis2YbZiNio4oCM2LrYsdioINmF2LTZh9ivINiq2Kcg2K/ZiiDZhdin2Yc=

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس خبرداد؛

تصویب و قطعی شدن ضوابط بلندمرتبه‌سازی جنوب‌غرب مشهد تا ماه آینده/ تصویب و قطعی شدن ضوابط بلندمرتبه‌سازی جنوب‌غرب مشهد تا دی ماه

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: پهنه‌های بلندمرتبه‌سازی در برخی محورهای اصلی و مستعد به تصویب رسیده و به زودی قطعی می‌شود؛ با پیگیری‌های صورت گرفته، در حوزه جنوب‌غرب تا یک ماه آینده، ضوابط قطعی و به سرمایه‌گذاران عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حمید ضمیری با بیان اینکه بلندمرتبه‌سازی یکی از گونه‌های ساخت‌وساز در شهرها و به ویژه کلانشهرها محسوب می‌شود، اظهارکرد: برخی سرمایه‌گذاران تمایل زیادی برای ورود به این عرصه دارند؛ برهمین اساس، پیگیری‌های جدی از سوی شورای شهر، دادستانی و اداره‌کل راه‌وشهرسازی انجام و کلیات ضوابط بلندمرتبه‌سازی در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی مطرح شده است.

وی افزود: مراحل اولیه تصمیم‌گیری و تصویب این ضوابط طی شده اما براساس مذاکراتی که با معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی داشته‌ایم، مقرر شده ضوابط بلندمرتبه‌سازی در یک جلسه کارشناسی، به‌روز و به نحوی‌ ضوابط تنظیم شود که امکان سرمایه‌گذاری فراهم آید و پروژه‌ها توجیه اقتصادی داشته باشند.

ضمیری با بیان اینکه در این مرحله یک پهنه و لبه برای بلندمرتبه‌سازی به تصویب رسیده است، تصریح کرد: علاوه‌بر این موارد، در کنار برخی ایستگاه‌های قطارشهری نیز شاهد زون بلندمرتبه‌سازی خواهیم بود.

وی گفت: مادامی که ضوابط بلندمرتبه‌سازی توجیه اقتصادی نداشته باشند، سرمایه‌گذار از آن استقبال نمی‌کند و چنین ظرفیتی بلااستفاده خواهد ماند؛ لذا امیدواریم ضوابط مناسب در شورای عالی شهرسازی و معماری تصویب شود.

ضمیری همچنین بر لزوم ایجاد گفتمانی مشترک بین استانداری خراسان رضوی، اداره‌کل راه‌وشهرسازی، شورای شهر و شهرداری مشهدمقدس برای تدوین ضوابط راه‌گشا و مشوق به منظور احیاء صنعت ساختمان در مشهد تاکید کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7274699211121
Qt: 1.5401303768158