چهارشنبه, ۰۱ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۲۷
چچ
2K/Zitiv2KfYsSDYtNmH2LHYr9in2LEg2YXYtNmH2K8g2KfZhNix2LbYpyDYudmE2YrZhyDYp9mE2LPZhNin2YUg2KjYpyDYrtin2YbZiNin2K/ZhyDYtNmH2YrYryDZhdit2LPZhiDYrdin2KzZiiDYrdiz2YbZiiDZg9in2LHar9ix

همزمان با طولانی ترین شب سال انجام شد؛

دیدار شهردار مشهد الرضا علیه السلام با خانواده شهید محسن حاجی حسنی کارگر

شهردار مشهد الرضا علیه السلام با خانواده شهید محسن حاجی حسنی کارگر دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در دیدار با خانواده شهید محسن حاجی حسنی کارگر، اظهار کرد: هر شهر و منطقه ای به یک خصیصه شاخص است؛ شهرهای مختلف به داشته هایشان و ما مشهدی ها به امام رضا (ع) می نازیم. در کنار مضجع شریف علی بن موسی الرضا (ع)، این شهر مهد و خاستگاه جلسات قرآنی کوچک، محفلی و منزلی است.

وی افزود: زمانی که عنایت امام رضا(ع)، سایه قران و فداکاری و دلدادگی پدر و مادرانی همچون خانواده این شهید بزرگوار باشند که عمر خود را در پذیرایی اهل قرآن میگذارند، این سرزمین ثمره می دهد.

شهردار مشهد الرضا علیه السلام بیان کرد: امشب برای ما تلخ است؛ زیرا از شهید محسن حاجی حسنی کارگر خاطره داریم.

کشور با وجود و برکات خانواده های شهدا ایمن است

در ادامه حسن کریمدادی، عضو کمیسیون ویژه ایثارگران بیان کرد: امشب یکی از پرخاطره ترین شب هایی است که افتخار حضور در منزل شهید هستیم و ما نیز از این دیدارها روحیه می گیریم.

وی اضافه کرد: در این زمانه که همه به دنبال منافع و سرمایه هستند، خانواده های شهدا چهره های ماندگار هستند و با وجود و برکات آنان کشور ایمن است.

در ادامه پدر شهید محسن حاجی حسنی کارگر گفت: از سال ۸۵ در خانه ما روضه خوانی و جلسات قرآن برپا است و اکثر قاری های رتبه برتر کشور در این خانه پیشرفت کرده اند. ‌تمام مشکلات را قران برطرف میکند و اگر در هر خانه قرآن خوانده شود، آرامش خواهد داشت.

در بخش دیگری از این دیدار مصطفی حاجی حسنی کارگر، برادر و استاد شهید، گفت: ارادت برادرم به حضرت امیر المومنین (ع) سبب شد که شهادت نصیبش شود و چندی قبل نیز هنگام ترمیم گنبد حضرت علی (ع) نام شهید و‌ پدر و مادر ایشان در پشت خشت گنبد ثبت شد.

گفتنی است که محسن حاجی‌حسنی کارگر از شهدای منا، نفر اول جهان در مسابقات جهانی کشور مالزی در رشته تلاوت قرآن سال ۲۰۱۵ بود. وی قرائت قرآن را با تشویق پدر و مادر و با کمک دو برادر بزرگترش از ۳ سالگی آغاز کرد. حاجی‌حسنی روزهای چهارشنبه، اذان صبح را به صورت زنده در حرم علی بن موسی الرضا علیه السلام اجرا می‌کرد.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.7317120234172
Qt: 1.6571786403656