چهارشنبه, ۰۱ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۴۲
چچ
2KLZhdin2K/ZhyDZh9mF2YPYp9ix2Yog2KjYpyDamNin2b7ZhiDYr9ixINiy2YXZitmG2Ycg2LPYp9iu2Kog2YXYs9mD2YYg2YXZgtin2YjZhSDZiCDYp9ix2LLYp9mGINmIINiq2YjZhNmK2K8g2KjYsdmCINin2LIg2LLYqNin2YTZhyDZh9iz2KrZitmFLyDYotmF2KfYr9qv2Yog2LTZh9ix2K/Yp9ix2Yog2YXYtNmH2K8g2KjYsdin2Yog2YXZitiy2KjYp9mG2Yog2YfZhdin2YrYtNmKINio2Kcg2K3YttmI2LEg2LPYsdmF2KfZitmHINqv2LDYp9ix2KfZhiDamNin2b7ZhtmK

شهردارمشهد در دیدار با سفیر ژاپن اعلام کرد؛

آماده همکاری با ژاپن در زمینه ساخت مسکن مقاوم و ارزان و تولید برق از زباله هستیم/ آمادگی شهرداری مشهد برای میزبانی همایشی با حضور سرمایه گذاران ژاپنی

شهردارمشهد با اشاره به روابط طولانی و حسنه ایران و ژاپن، گفت: شهرداری مشهد آمادگی همکاری با شرکت های ژاپنی در راستای تاسیس شرکتی مشترک برای ساخت مسکن مقاوم و ارزان در مشهد و همچنین تولید برق از زباله را دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید عبدالله ارجائی در دیداربا کازوتوشی آیکوا سفیر ژاپن در ایران که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل شهرداری مشهد انجام شد، افزود: از حضور شما در مشهد که فلسفه وجودی آن مرقد مطهرامام رضا (ع) بوده بسیار خوشحالیم.

وی اضافه کرد: مشهد درحال حاضر دارای بیش از 3میلیون نفر جمعیت ساکن و حدود 30 میلیون زائرداخلی و خارجی در سال است.

شهردارمشهد با بیان اینکه روابط دیرینه ایران و ژاپن روابطی حسنه است که امیدواریم در دولت جدید نیز ادامه داشته باشد، اظهارکرد: از بخش عمده پیشنهادات شما استقبال می کنم و معتقدم بخش زیادی از این پیشنهادات در زمینه مدیریت پسماند و فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی ژاپن قابلیت اجرایی دارد.

ارجائی تصریح کرد: شهرداری و شورای شهرمشهد در دوره ششم اعتقاد دارند که باید تسهیلگر فعالیت های اقتصادی در شهر باشند، لذا برنامه های بسیار جدی در این زمینه داریم و امیدواریم بتوانیم همکاری های خوبی با ژاپن در حوزه اقتصادی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه طی 10 سال گذشته سه تفاهم نامه همکاری مشترک میان ژاپن و شهرداری مشهد به امضاء رسیده است، خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه ها قابلیت تمدید و ادامه کار را دارد.

شهردارمشهد گفت: پیشنهادی عملیاتی داریم تا با همکاری هم بتوانیم زمینه تاسیس یک شرکت مشترک برای ساخت مسکن های مقاوم و ارزان قیمت را درمشهد فراهم کنیم، خوشبختانه مشهد اکنون از نظر شرایط اقتصادی در وضعیت خوبی است و تقاضا برای مسکن نسبتا بالا است.

ارجائی افزود: همچنین شهرداری مشهد می تواند در زمینه های مدیریت کمپوست، تفکیک زباله و تولید برق از زباله با ژاپن همکاری خوبی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه آمادگی داریم با محوریت وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران نشست هایی در سطح کارشناسی میان بخش های خصوص پیشنهادی ژاپن و معاونت اقتصادی شهرداری مشهد برگزارشود، اظهارکرد: دراین نشست ها زمینه همکاری های مشترک میان بخش های خصوصی ژاپن ومدیریت شهری مشهد بررسی و مشخص شود تا بتوانیم در آینده ای نزدیک شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی ژاپن در مشهد باشیم.

شهردارمشهد اضافه کرد: امیدواریم با رفع تحریم های ظالمانه ای که غرب نسبت به کشور ما روا داشته بتوانیم سریعتر به اهداف مشترکمان برسیم.

ارجائی افزود: معتقدم در نشست های کارشناسی با معاونت اقتصادی به سرعت می توانیم در خصوص فعالیت های بخش خصوصی دو کشور به ویژه در دو حوزه انتقال دانش و تکنولوژی ساخت منازل مسکونی مقاوم که یکی از نیازهای امروز ما است به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه مکانیزه کردن دفع زباله و تولید برق از زباله نیز که جزو علاقمندی های ژاپن در گذشته نیز بوده است؛ می توانید با شهرداری مشهد همکاری مشترکی داشته باشید.

شهردارمشهد با بیان اعلام آمادگی شهرداری مشهد برای میزبانی سمینار تخصصی با حضور شرکت های بخش خصوصی ژاپن که آمادگی سرمایه گذاری در مشهد را داشته باشند، گفت: در این سمینار و حاشیه آن می شود موانع سرمایه گذاری کشور ژاپن در ایران را مورد بررسی دقیق قرارداد.

ارجائی اضافه کرد: یکی از شعارهای محوری مدیریت شهری مشهد در دوره ششم این بوده است که مشهد بهشت سرمایه گذاری سالم باشد، امیدوارم این دیدار مطلعی برای همکاری های جدید بین دو کشور ایران و ژاپن و همچنین شهرمشهد باشد.

وی افزود: رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط بین الملل شهرداری مشهد مسئول پیگیری ارتباطات مدیریت شهری مشهد با سایر کشورها هستند که سفارت ژاپن و شهرداری مشهد می تواند از این طریق با مدیریت شهری مشهد ارتباط برقرارکنند، نمایندگی وزارت خارجه در مشهد نیز هماهنگی های لازم در این زمینه را انجام خواهند داد.

مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.8698633511861
Qt: 3.2646915912628