چهارشنبه, ۰۱ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۵۳
چچ
2KLZhdin2K/ZhyDZh9mF2YPYp9ix2Yog2KjYpyDYtNmH2LHYr9in2LHZiiDZhdi02YfYryDYr9ixINit2YjYstmHINin2YLYqti12KfYr9mKINmIINmF2K/Zitix2YrYqiDZvtiz2YXYp9mG2K8g2YfYs9iq2YrZhQ==

سفیر ژاپن در ایران؛

آماده همکاری با شهرداری مشهد در حوزه اقتصادی و مدیریت پسماند هستیم

سفیر ژاپن در ایران گفت: آماده همکاری های مشترک با شهرداری مشهد در حوزه اقتصادی و مدیریت پسماند هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کازوتوشی آیکوا در دیدار با سید عبدالله ارجائی شهردار مشهد که با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و رئیس مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل شهرداری مشهد انجام شد، افزود: همانطورکه شهردارمشهد به آن اشاره داشتند، روابط بین ایران و ژاپن روابطی دیرینه و حسنه است.

وی اضافه کرد: معتقدیم ایران فقط تهران نیست، سفرم به خراسان رضوی به ویژه مشهد سفر بسیار بسیار پرباری شده است و دیدار های خوبی را با استاندار، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی داشته ام و اکنون خوشحال هستم که در شب یلدا که می دانم برای ایرانیان مهم است، با شما ملاقات می کنم.

سفیر ژاپن در ایران به بازدیدهای خود از برخی نقاط استان و شهر مشهد اشاره و اظهارکرد: طی مدت حضورم در مشهد بازدیدهایی از شهرک صنعتی، پارک علم و فناوری و همچنین سایت بازیافت زباله سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد داشتم.

آیکوا تصریح کرد: خوشبختانه سازمان جایکا ژاپن همکاری های مشترک خوبی با مدیریت پسماند شهرداری مشهد دارد.

وی ادامه داد: همچنین همکاری های متنوع و گسترده ای میان دو کشور در زمینه مبارزه با کرونا، حمایت از مهاجران افغانی ساکن در ایران، مدیریت بحران به خصوص در بحث زلزله و حوزه های بهداشتی وجود دارد.

سفیرژاپن درایران افزود: بیشترین روابط در حوزه فعالیت های شرکت های بخش خصوصی دو کشوراست، خوشبختانه از زمانی که شما شهردار مشهد شده اید اعلام کرده اید که مشهد را به محل مناسبی برای سرمایه گذاری و فعالیت بخش های خصوصی داخلی و خارجی تبدیل خواهید کرد که به این نگاه احترام می گذاریم.

آیکوا بابیان اینکه میان دو کشور در حوزه فعالیت بخش خصوصی اقدامات متعددی به ویژه در بحث تولید آهن و ساخت وساز انجام شده است، خاطرنشان کرد: همچنین همکاری های خوبی میان شرکت سوزوکی و ایران خودرو وجود دارد.

وی ادامه داد: شرکت های بخش خصوصی ژاپن با وجود شرایط سخت تحریم حضور خود را در ایران حفظ کرده اند و منتظر هستند تا شرایط بهبود پیدا کند و امیدواریم شهرداری مشهد زمینه خوبی را برای همکاری های دوجانبه ایجاد کند.

سفیرژاپن گفت: در حال حاضر سازمان همکاری های بین المللی ژاپن«جایکا» همکاری های خوبی در زمینه مقاوم سازی سازه های شهری در مقابل زلزله با شهرداری تهران داشته است و درحال تدوین نقشه جامع ای در این زمینه برای تهران است، آمادگی داریم تا دفتر جایکاه این همکاری را با شهرداری مشهد نیز داشته باشد.

آیکوا اضافه کرد: همچنین در زمینه مدیریت پسماند نیز شهرداری مشهد یکی از موفقیت آمیزترین همکاری ها را با جایکای ژاپن دارد.

وی به پیشنهاد شهردارمشهد، درخصوص برگزاری نشست مشترک درسطح کارشناسی میان معاونت اقتصادی شهرداری و بخش خصوصی ژاپن اشاره و خاطرنشان کرد: این پیشنهاد بسیارخوبی است که می تواند نتایج خوبی به دنبال داشته باشد.

سفیرژاپن افزود: از شهردار مشهد تقاضا داریم با توجه به نگاه مثبتی که به سرمایه گذاری خارجی در این شهر دارند از فعالیت اقتصادی بخش های خصوصی ژاپن در مشهد حمایت کنند.

مجیدخبیری

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.5868759155273
Qt: 2.9125735759735