پنجشنبه, ۰۹ دی ۱۴۰۰ ۱۴:۳۹
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اقتصادی
چچ
2KjZh9ix2Ycg2KjYsdiv2KfYsdmKINin2LIg2YXYsdmD2LIg2KrZiNin2YbZhdmG2K/Ys9in2LLZiiDYp9is2KrZhdin2LnZiiDZiCDYp9mC2KrYtdin2K/ZiiDYs9ix2K/Yp9ixINi02YfZitivINiz2YTZitmF2KfZhtmKINiq2KcgMyDZhdin2Ycg2KLZitmG2K/Zhw==

بهره برداری از مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی تا 3 ماه آینده

سرپرست معاونت اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری مشهد از بهره برداری از مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی تا 3ماه آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی حاتمی در حاشیه بازدید اعضای شورای شهر از پروژه مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی، با بیان اینکه این معاونت پروژه های مشارکتی مختلفی دارد، اظهار کرد: ستاد خیرین شهر یار نسبت به جذب سرمایه گذاران اقدام کرده و آنان نیز با نیت خیر وارد این موضوع شده و بعد از پایان پروژه هم انتفاعی نمی برند.

وی ادامه داد: این پروژه برای رفع مشکل اشتغال و با هدف اجرای اموزش های هدف محور طراحی شد که طی یک قرارداد 3 جانبه بین شهرداری، خیرین و دولت اجرای پروژه آغاز شد؛ شهرداری زمین را تحویل داده و خیرین نیز بلافاصله پای کار آمدند اما متاسفانه تاکنون با توجه به مضیقه های مالی، بودجه مشخص شده توسط دولت به نمایندگی اداره کل سازمان فنی و حرفه ای استان، تامین نشده و 100درصد هزینه با خیرین بوده است.

سرپرست معاونت اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری مشهد با اشاره به افتتاح این پروژه تا 3ماه آینده، تصریح کرد: این پروژه شامل آموزشگاه و هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه می باشد که هرساله 200 نفر در بخش فنی و حرفه ای و 200 نفر به عنوان تکنسین در هنرستان آموزش دیده و پس از آموزش به کارخانجات مشهد معرفی می شوند.

حاتمی تصریح کرد: خیر محترم این پروژه آمادگی دارد پس از مصوبه شورای شهر و با در اختیار دادن زمین توسط مدیریت شهری، مجموعه ای را با همین کاربری برای پسران نیز به بهره برداری برساند.

وی افزود: پروژه دیگری نیز در منطقه 5 مشهد توسط ستاد خیرین شهریار و به منظور کاهش اسیب های اجتماعی برای بانوان تعریف شده است که به زودی وارد مراحل اجرایی خواهد شد.

رضا حمیدی رئیس شورای خیرین شهر یار نیز در حاشیه این بازدید، گفت: پروژه مرکز توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی سردار شهید سلیمانی با مساحت 5300مترمربع وبا اعتباری 21 میلیارد تومانی در دوبخش آموزشگاه و هنرستان با مشارکت بخش خصوصی در حال احداث است که تا دهه فجرهنرستان و تا 3ماه اینده آموزشگاه فنی و حرفه ای پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: شهرداری بلافاصله پس از تصویب مصوبه زمینی را جهت احداث این پروژه در اختیار ما قرار داد اما متاسفانه تاکنون دولت هیچ بودجه ای را به این پروژه اختصاص نداده است.

رئیس شورای خیرین شهر یار تصریح کرد: تاکنون به آموزش های فنی و حرفه ای توجه ویژه ای نشده است به همین دلیل بسیاری از فارغ التحصیلان ما بیکار هستن، با افتتاح این پروژه و با آموزش دختران در هنرستان وآموزشگاه آن، تکنسین هایی خواهیم داشت که در صورت لزوم می توانند در رشته های مختلف به شهروندان خدمات ارائه کنند.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5110327402751
Qt: 1.2979052066803