شنبه, ۱۱ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۴
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • هواشناسی
چچ
2b7Ziti0INio2YrZhtmKINmD2KfZh9i0INiv2YXYp9mKINmH2YjYpyDZiCDYqNin2LHYtCDZvtix2KfZg9mG2K/ZhyDYqNin2LHYp9mGINiv2LEg2KfYs9iq2KfZhg==

اداره کل هواشناسی خراسان رضوی اعلام کرد؛

پیش بینی کاهش دمای هوا و بارش پراکنده باران در استان

اداره کل هواشناسی، برای اغلب نقاط استان از جمله شهرستان مشهد کاهش دمای هوا و برای نواحی جنوبی بارش پراکنده باران پیش بینی کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، براساس اطلاعات اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی،طبق تحلیل نقشه ها و مدل های هواشناسی بتدریج امروز بر گستره و مقدار بارش ها خصوصا در نیمه جنوبی استان افزوده می شود که در برخی نواحی این نیمه، احتمال آبگرفتگی وجود دارد.

با کاهش دما، در نواحی سردسیر و ارتفاعات بارش باران و برف و در نواحی مستعد تشکیل مه و کاهش دید پیش بینی می شود؛ امروز با خروج این سامانه بارشی و کاهش ابرناکی، دمای روزانه خصوصا در نواحی جنوبی و شرقی افزایش می‌یابد.

مجددا از بعدازظهر یکشنبه از نواحی غربی، شاهد نفوذ توده هوای ناپایدار و بارشی دیگری به استان خواهیم بود که طی روز دوشنبه، با تقویت ناپایداری ها، تشدید بارش ها را در سطح استان پیش بینی می کنیم.

طی 24 ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای 6- درجه سانتیگراد سردترین و تایباد با بیشینه دمای 17 درجه سانتیگراد گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند؛ دراین مدت کمینه و بیشینه دمای هوای شهر مقدس مشهد به ترتیب 3 و 14 درجه سانتیگراد بوده است.

همچنین آسمان امروز شنبه شهرستان مشهد،ابری بتدریج کاهش ابر با مه صبحگاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می شود، دمای هوای امروز مشهد درگرمترین زمان 13درجه سانتیگراد که در سردترین زمان به یک درجه سانتیگراد کاهش خواهدیافت.

مجیدخبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 2.2596054077148
Qt: 2.382536649704