دوشنبه, ۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۵۴
چچ
2YTYp9mK2K3ZhyDYrdmF2KfZitiqINin2LIg2YPYp9ix2q/Ysdin2YYg2KzYp9mG2KjYp9iu2KrZhyDYr9ix2K3ZitmGINiu2K/ZhdiqINio2Ycg2LTZiNix2KfZiiDYtNmH2LEg2KfYsdin2KbZhyDZhdmKINi02YjYrw==

شهردارمشهد؛

لایحه حمایت از کارگران جانباخته درحین خدمت به شورای شهر ارائه می شود

شهردارمشهد با ابراز تاسف از جان باختن یکی از کارگران شریف خدمات شهری در حین انجام وظیفه، گفت: لایحه حمایت از کارگران جانباخته درحین خدمت به شورای شهر ارائه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد،سید عبدالله ارجائی، در این خصوص افزود: متاسفانه از ابتدای سال تا کنون هشت نفر از کارگران خدوم و عزیز خدمات شهری از جمله 6 پاکبان و دو کارگر خانم فضای سبز حین رفت وروب و گلکاری بولوارها و میادین شهر امام رضا(ع) بر اثر تصادف جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرد: متاسفانه بامداد دو روز قبل راننده بی انصافی با پاکبان شریف ما برخورد و او را رها کرده و رفته است، این عزیز پاکبان با 34 سال سن و دار بودن سه فرزند متاسفانه فوت شد.

شهردارمشهد با بیان اینکه چرا پلیس راهور با راننده های خاطی که قانون را رعایت نمی کنند با شدت بیشتری برخورد و اعمال قانون نمی کند؟! اظهارکرد: چرا سرعت در بزرگراه ها و معابر با شدت بیشتری کنترل نمی شود تا رانندگان به خود اجازه ندهند با سرعت های بسیار بالا در این محل ها تردد کرده و جان مردم را به مخاطره بیندازند.

ارجائی ادامه داد: متاسفانه بر اثربی توجهی برخی از رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی هرازگاهی شاهد حادثه تلخ جان باختن یکی از همکارن پاکبان و یا کارگران شریف فضای سبز هستیم که در هنگام خدمت رسانی به زائران و مجاوران جان به جان آفرین تسلیم می کنند.

وی، تصریح کرد: تا چه زمان باید عزیزان پاکبان و کارگران خدوم خدمات شهری برای نظافت و تمیزی شهر جان خود را به خطر بیندازند و رانندگان خاطی بی محابا با سرعت های سرسام آور در معابر و بزرگراه ها جولان دهند.

شهردارمشهد اضافه کرد: پاکبان جوانی که دو روز قبل بر اثر تصادف جان خود را ازدست داد تنها 11 سال سابقه کار داشت خب خانواده او با یازده روز حقوق چه می توانند بکنند؟؛ لذا مدیران شهرداری بنشینند و لایحه ای را برای حمایت از خانواده کارگرانی که جان خود را حین خدمت از دست می دهند، تنظیم کنند.

ارجائی با تاکید براینکه از خانواده آنها حمایت خواهیم کرد، افزود: در کنار انجام اقدامات قانونی برای پیگیری احقاق حقوق حقه آنها از دستگاه های ذی ربط، مدیریت شهری نیز به طور کامل از خانواده این عزیزان حمایت کرده و لایحه ای را در این راستا به شورای اسلامی شهر ارائه خواهد کرد.

وی گفت: از شورای شهر و دستگاه های نظارتی هم درخواست می کنم تا کمک کنند برای حمایت از خانواده عزیزانی که حین خدمت جان خود را از دست می دهند با هر نوع قراردادی که دارند یک سری اقدامات حمایتی را در نظر بگیریم، این افراد همکاران وعزیزان ما هستند و فرض کنیم این اتفاق برای خودمان می افتد، لذا بیاییم تا هستیم و صاحب این امضاء ها هستیم در این خصوص اقدامی عاجل انجام دهیم.

مجید خبیری

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3370660146077
Qt: 1.062912940979