دوشنبه, ۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۱:۴۰
طبقه بندی:
  • اخبار عمومی
  • پرتال مشهد
  • اجتماعی و فرهنگی
چچ
2LTZh9mK2K8g2LPYsdiv2KfYsSDYs9mE2YrZhdin2YbZiiDZgtmH2LHZhdin2YYg2K/ZiNix2KfZhiDZhdi52KfYtdixINmIINmF2K3YqNmI2Kgg2KzZh9in2YYg2KfYs9mE2KfZhSDYp9iz2Ko=

در رونمایی از دیوار نگاره شهدای مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس مطرح شد؛

شهید سردار سلیمانی قهرمان دوران معاصر و محبوب جهان اسلام است

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: سردار شهید سلیمانی قهرمان دوران معاصر ما و محبوب جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، یوسف اسماعیل زاده در مراسم رونمایی از دیوار نگاره شهدای مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس، با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی قهرمان ملت و سردار دلها هستند، اظهار کرد: ساعت ۱ و ۲۲ دقیقه ۱۳ دی ماه یادآور حادثه ای است که یکی از عزیزترین فرزندان این ملت و جهان اسلام توسط شرورترین افراد عالم در غربت و در کشور دوست و همسایه عراق به همراه شهید ابومهدی المهندس و دیگر یاران خود به شهادت رسید.

وی ادامه داد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب باید عاملان این اقدام، انتقام این خون را پس بدهند، انتقام این خون بیرون راندن آمریکا و کوتاه کردن دست استکبار از منطقه است.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات سازمان فرهنگی با مشارکت تشکل‌‌های مردمی در ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار سلیمانی، تصریح کرد: برنامه هایی در حال برگزاری است که یکی از آن ها اجرای طرح روشنایی شهر چهار است در این طرح از دیوار نگاره های شهدای مقاومت و قهرمان ملت در دلاوران ۴۳ و شهید مفتح ۹ رونمایی خواهد شد.

اسماعیل زاده تاکید کرد: در کتاب های اساطیری قهرمانانی چون رستم مطرح می‌شوند اما سردار شهید سلیمانی قهرمان دوران معاصر ما و محبوب ملت و همه جهان اسلام است.

وی افزود: هر مشکلی برای مستضعفین پیش می آمد سردار شهید سلیمانی در آنجا حضور داشتند و واقعا برای مردم فعالیت می کردند، زمانی که استکبار جهانی پروژه نیل تا فرات را طراحی کرده و به مرزهای ایران نزدیک شده بود؛ سردار سلیمانی با متحد کردن کشورهای مقاومت و جوانان آنان، لشکر فاطمیون و... طومار آنها را درهم پیچید و موجب شد تا سالها نتوانند سر بلند کنند.

معاون فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد تصریح کرد: همه ما باید رهرو این شهیدان گرانقدر باشیم، در فضای شهر اقداماتی را انجام داده ایم که معطر به عطر شهیدان شود.

شهیدان روشنای شهر ما هستند

بهزاد چوپانکاره رییس اداره امور هنری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد نیز در این مراسم، با بیان اینکه یکی از اقدامات این اداره اجرای نقاشی دیواری های مختلف در سطح شهر است، گفت: طرحی با عنوان روشنای شهر امسال در حال اجرا است که رونمایی از دیوار نگاره شهدای مقاومت دوره چهارم آن است.

وی ادامه داد: شهیدان روشنای شهر ما هستند، در اولین سالگرد درگذشت سردار شهید سلیمانی در شهر ۶ نقاشی و تمثال ایشان و شهدای مقاومت در مناطق، ثامن هفت، 6، دوازده و .‌. اجرایی شد و امسال نیز از دیوارنگاره های سردار شهید سلیمانی و یاران ایشان رونمایی خواهد شد‌.

سیده فاطمه جوادی

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.4743113517761
Qt: 1.2084703445435